יורוסטורי: עשרות חברות מישראל

הביתן הישראלי בתערוכת יורוסטורי יתפרס על פני 1500 מ"ר ויכלול מספר שיא של 30 חברות ביטחוניות. בתערוכה יציגו בנוסף עוד 16 חברות מישראל

משרד הביטחון השלים את היערכותו לפתיחת הביתן הלאומי בתערוכת Eurosatory, שתתקיים השבוע ושנחשבת לתערוכת צבא היבשה החשובה בעולם, המתקיימת אחת לשנתיים בצרפת.

בביתן הלאומי, שיתפרס על-פני כ-1500 מ"ר ישתתפו השנה מספר שיא של 30 תעשיות ביטחוניות ישראלית, אשר יציגו מגוון רחב של פתרונות זולים, קלים, ניידים ופשוטים להפעלה –החל מהרובוטיקה הישראלית ומגוון של כלים בלתי מאוישים – אוויריים ויבשתיים, דרך מערכות גילוי ומעקב מתקדמות שחוסכות הפעלת אמצעים נוספים או כוח אדם ועד מערכות ואמצעי מיגון והגנת כוח.
 
16 תעשיות ישראליות נוספות יציגו בתערוכה, לצד הביתן הישראלי, ובהן: פלסן, ורינט, אופגל, קונטרופ ועוד.

ראש סיב"ט במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') שמעיה אביאלי אמר ערב פתיחת התערוכה כי "איומי הטרור של היום יצרו לכוחות הצבאיים בעולם את הצורך במציאת פתרונות להתמודדות עם לוחמה אסימטרית, גם באזורים אורבניים. התעשייה הביטחונית הישראלית מביאה לשוק העולמי מגוון רחב של פתרונות חסכוניים, קלי משקל , ניידים וקלים לתפעול, העונים בדיוק לצורך של לוחמה בטרור, תפיסת שטח והגנת גבולות. הפיתוחים הישראלים כוללים רובוטיקה לפלטפורמות בלתי מאוישות באוויר ובקרקע, מערכות איתור ומעקב מתקדם, ומאפשרים חיסכון משמעותי בעלויות וכוח אדם מבצעיות ל מערכות נוספות - כמו גם פתרונות הגנתיים כדי להגן על כוחות בשטח".

ישראל נחשבת למובילה עולמית בתחום הנשק המדויק, שנועד לצמצם את הפגיעה באוכלוסייה בלתי מעורבת. הפיתוחים ומערכות שיוצגו בתערוכה כוללים אמצעים שונים לגילוי מוקדם המספקים זמן התראה מראש, לצורך הפעלה של מערכות חימוש מאוד מדויקות לטווחים ארוכים וקצרים, מערכות להגנה אקטיבית, וכן פתרונות שפותחו במקור לשימושים צבאיים והוסבו להגנת תושבים ומתקנים רגישים.

You might be interested also

Screenshot of the closing session from the OECD conference website 

Annual cyber conference of OECD, led by Israel, comes to an end

In the closing session, the heads of cyber agencies from around the world presented the cyber policies of their countries and expressed their desire to promote multinational cybersecurity cooperation. Israel's Yigal Unna said the ability to become more secure depends directly on the ability of the agencies to work together