יוקם מרכז הגנת סייבר בבן גוריון

האוניברסיטה חתמה על הסכם להקמת המרכז עם מטה הסייבר הלאומי

בחנוכת משרדי לוקהיד מרטין (צילום: דיאגו מיטלברג)

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב חתמה עם מטה הסייבר הלאומי על הסכם להקמת מרכז לאומי להגנת המרחב המקוון, אשר יקדם באופן משמעותי את המחקר האקדמי בישראל בתחום הגנת הסייבר.

"המרכז, המוקם עתה בהשקעה של 30 מיליון שקלים, הפרושה על פני 3 שנים, יקדם מחקר תיאורטי ארוך טווח ויהווה עמוד תווך בפיתוח הטכנולוגי במדינת ישראל, בתחום הגנת המרחב המקוון", אמר פרופ' דן בלומברג, המיועד לשמש בתפקיד סגן הנשיאה והדיקן למחקר ופיתוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

את המרכז ינהל פרופ' יובל אלוביץ' מהמחלקה להנדסת מערכות מידע, והוא יהיה חלק מרכזי במכון לחקר בטחון המדינה והחברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מובילה את המחקר המדעי בתחום הסייבר מזה למעלה מעשור והושקעו בתחום מיליוני דולרים כחלק מהסכם עם ענקית הסלולר דויטשה טלקום (ההסכם הראשון נחתם בשנת 2004). מאז צברו חוקרי האוניברסיטה ובוגריה מוניטין בין-לאומי בתחום, והתוצאה הינה התמקדות של חברות בין-לאומיות שעוסקות בהגנת סייבר סביב האוניברסיטה. חברות אלו מסתייעות בתשתיות ובהון האנושי והמחקרי של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

בכלל זה ניתן למצוא בצמידות לאוניברסיטה ובפארק ההייטק הצמוד לה, חברות כמוEMC , RSA, דויטשה טלקום, נס טכנולוגיות ועוד חברות רבות. מוקדם יותר השבוע נחנכו בבאר-שבע משרדיה של חברת לוקהיד מרטין ובקרוב יחנך מרכז מצוינות משותף לאוניברסיטה ולחברת IBM.

You might be interested also