ידלין: "על ישראל לנטרל את האיום מעזה במהלך צבאי רחב היקף"

ראש אמ"ן לשעבר וראש מכון INSS, האלוף (מיל') עמוס ידלין, קורא להשיב את ההרתעה הישראלית. לטענתו רק מבצע צבאי נרחב, שמטרתו פגיעה אנושה בזרוע הצבאית של חמאס, יסלק את האיום על יישובי הדרום

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, בתל אביב (INSS) האלוף (מיל') עמוס ידלין, לשעבר ראש אמ"ן, פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק של המכון למחקרי ביטחון לאומי עם התייחסות לאירועים הביטחוניים האחרונים. לטענתו "יש לחדש את ההרתעה הישראלית ולפגוע קשות בזרוע הצבאית של החמאס - וביכולותיו לפגוע בישראל".

ידלין כתב עוד כי "כיבוש עזה תהיה טעות אסטרטגית. לא נכון לחדש את השליטה במיליון וחצי פלסטינים. החמאס היום חלש מדינית ובעצמו החזיר את המפתחות לאבו מאזן. ישראל אינה צריכה למלא את מקומו של החמאס או של הרשות בשליטה בעזה. החמאס לעומת זאת, לא פירק את הזרוע הצבאית שלו והוא יורה על ישובי הנגב, מכין מבצעי חטיפה ומאיים על ריכוזי האוכלוסיה של מדינת ישראל ברקטות ארוכות טווח.

"על ישראל לנטרל את האיום במהלך צבאי רחב היקף. יעד המבצע – הזרוע הצבאית של החמאס, ראשי החמאס, מערך הייצור של אמל"ח ומערך הירי. ראוי שמהלך מסוג זה, ישלב יכולות מודיעיניות, יכולות אש (בעיקר מהאוויר) ותמרון קרקעי לנקודות מפתח ולשטחים אסטרטגיים ברצועה.

"מבצע כזה איננו נטול מחירים ויכלול פגיעה במרקם החיים בישראל, בכלכלת ישראל ופגיעות בנפש. אך הוא הכרחי. מחיר אי ביצוע מבצע בעזה יכול להיות גבוה אף יותר ממחיר מבצע. המשך הירי על הנגב, והמשך התעצמות החמאס יכריחו אותנו בסופו של דבר לצאת למבצע בעיתוי פחות נוח ומול אויב שהתעצם ביכולות שלא קיימות בידיו היום".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions