טרנד בפתח: ביטוח סייבר

בעלי עסקים בעולם ובארץ מתחילים להבין שאת התקפות הסייבר אי אפשר לעצור לחלוטין. לא משנה כמה כסף הם ישקיעו בהגנה, מישהו בסוף יגיע אליהם. ולכן, העולם העסקי מתחיל לחשוב על ביטוח סייבר. אמנם מדובר בתחום בחיתולים, אבל הצורך בגורם שיהיה שם לשלם את התביעות יוצר טרנד. יוזמה פרטית חדשה בצרפת משלבת חברת IT עם חברת ביטוח שמספקות חבילת הגנה + ביטוח. עוד מעט גם בישראל?

photo by: shutterstock.com

קבוצת שירותי ה- IT הצרפתית Bull וחברת הביטוח Gras Savoye חתמו על הסכם להציע פתרונות המשלבים שירותי הגנה בסייבר וחבילת ביטוח לעסקים בצרפת. כך לפי דיווח באתר telecompaper.com.

בשנה הבאה, חקיקת הגנה של האיחוד האירופי על נתונים (EU Data protection legislation) תאלץ חברות לדווח על כל התקפת סייבר ולהקים תהליכי מידע עד 24 שעות מהאירוע. על פי חוק התכנות הצבאי של צרפת, הסוכנות הלאומית לביטחון מערכות מידע, Anssi, עשויה גם לדרוש ממפעילים בעלי חשיבות חיונית לשים אמצעי הגנה כדי להגן על מערכות המידע הקריטיות ביותר שלהם.
 
Bull ו-Gras Savoye יספקו ניתוח סיכונים מקיף על מערכות המידע של הלקוח ויסייעו בהגדרת האסטרטגיות שלהם למניעה, הגנה והעברת סיכונים ביטוחיים. הפתרון, אשר בתחילה מיועד לשוק הצרפתי, גם מספק אמצעי הגנה נוסף בפני תביעות עתידיות בגין אירוע הסייבר. הפתרון יותאם בהדרגה גם לשותפים בשווקים מחוץ לצרפת.

העניין ב'ביטוח סייבר' גובר גם בישראל כאשר חברת AIG הייתה הראשונה להציע פוליסת ביטוח כזו לעסקים בארץ. יש לציין כי גם המפקח על הבנקים בארץ רוצה ליישם רגולציה דומה לזו שתתקיים באירופה. אם אתם לא מכירים, גשו לאתר של בנק ישראל וחפשו את טיוטת הרגולציה בנושא הגנה בסייבר למגזר הפיננסי. זה שם. וכאשר הרגולציה תכנס לתוקף גם בארץ, עסקים ישראלים יחפשו מישהו שיבטח אותם בפני תביעות.

You might be interested also