טלדור תפתח יישום לפיקוד העורף

החברה זכתה במכרז של פיקוד העורף לפיתוח, הקמה ותחזוקה של מערכת התרעה 'iOref'

טירן לוי, מנכ"ל טלדור תקשורת גלאסהאוס

טלדור 'תקשורת גלאסהאוס' זכתה במכרז של פיקוד העורף, לפיתוח מערכת התרעות בצה"ל באמצעות האינטרנט. במסגרת פרויקט זה, תקים חברת 'תקשורת גלאסהאוס' בקבוצת טלדור את מערכת iOref, וכן תהיה אמונה על הניהול, הפיתוח, ההקמה והתחזוקה של המערכת. הטכנולוגיה מתבססת על מוצר של חברת 'איוויגילו', הפועלת כקבלן משנה.

מערכת iOref מהווה חלק ממערכת ההתרעות בפיקוד העורף, וכוללת מענה משלים למערך הצופרים, ולתחום ההנחיות וההסברה בטלוויזיה וברדיו. iOref פועלת בגזרת האינטרנט, ותפקידה להפיץ מסרי התרעה, הנחייה והסברה לאזרחי מדינת ישראל, הנמצאים באזורי סיכון, באמצעות מכשירי טלפון חכמים, טאבלטים ומחשבים אישיים, על בסיס קישור לרשת האינטרנט. מערכת זו הינה ייחודית מסוגה ומהווה פריצת דרך בינלאומית. יתרון בולט נוסף של המערכת - מלבד האפשרות להעביר מסרים לכל אזרח באופן ממוקד - הוא ביצירת דו שיח בין האזרח לבין פיקוד העורף, ללא גורם מתווך. וכל זאת ללא עלות מצד האזרח.

לדברי טירן לוי, מנכ"ל טלדור תקשורת גלאסהאוס, "אנו גאים לחבור לצה"ל ולקבל לידינו פיתוח והקמה של מערכת חשובה כ- iOref. במציאות של היום, בה כולנו זמינים ומתעדכנים on line, קיימת חשיבות רבה להעברת מסרי התרעה באמצעות המכשירים הניידים. מערכת חדשנית זו תסייע לאזרחים לקבל מידע בזמן אמת כיצד לפעול באופן מושכל בהתאם להנחיות, ותמצב את פיקוד העורף כגורם המסייע ישירות לאזרח, תוך צמצום עלויות למשק הישראלי. בעזרת המומחיות של אנשי טלדור תקשורת גלאסהאוס, נוכל להבטיח מערכת אמינה ואיכותית, אשר תמלא במדויק את ייעודה בסיוע בהגנה על האזרח".

You might be interested also

A Protector-class vessel. Photo: U.S. Coast Guard / Petty Officer Corinne Zilnicki

Lebanese Navy to receive seven offshore patrol vessels

France will deliver four frigates and the U.S. will supply three Protector-class patrol boats. The Lebanese Navy currently only has seven operational patrol vessels, according to military officials