טילי ספייק למסוקים של קולומביה

חברת רפאל משדרגת את מערכות הנשק של מסוקי הבלק הוק בשירות צבא קולומביה ומוסיפה להם טילי ספייק. המטרה של הפרויקט היא לשפר את יכולת המסוקים לתקוף מטרות בקרקע

מסוק הבלק הוק הקולומביאני - defensa.com

חברת רפאל משדרגת מסוקי קרב מסוג סיקורסקי AH-60L Harpy IV של צבא קולומביה (FAC) ומוסיפה להם טילי ספייק במספר טווחים. כך על פי דיווח באתר infodefensa.com.

מדובר בצי של 10 מסוקים שאמורים לספר לחיל האוויר יכולות התקפת יעדים בקרקע, במיוחד נגד עוצבות משוריינות וארטילריה ולחזק את כושר ההרתעה של יחידות צבא קולומביה.

מודל זה הוצג על ידי חיל האוויר הקולומביאני לראשי חיל האוויר של יבשת אמריקה במהלך כנס CONJEFAMER ה-54 שנערך בסוף יוני האחרון בעיר מדלין. עוד מידע על פורום שיתוף הפעולה אפשר למצוא באתר www.sicofaa.org.

בין המערכות שהותקנו במסוקים נמצאים טילי ספייק NLOS של רפאל בטווחים של עד 25 קילומטרים, ספייק Spike ER בטווח של עד 8 ק"מ וספייק LR עד 4 קילומטרים. רפאל סיפקה גם מערכות Datalink ו-Toplite III - מערכת מעקב אלקטרו אופטי מעקב, תצפית ורכישת מטרות.

הדגם של מסוק הבלק הוק של קולומביה פותח במקור על ידי אלביט מערכות, סיקורסקי וצבא קולומביה, כאשר אלביט סיפקה את מערכות הראייה של הטיס (ANVIS / HUD-24) ומערכות אלקטרו-אופטיות נוספות.

You might be interested also