טייסת שנייה של מטוסי F-35 לישראל

שר הביטחון ועמיתו האמריקאי סיכמו על רכישת טייסת שנייה של מטוס הקרב המתקדם. מזכיר ההגנה האמריקאי אישר עוד את המשך ההצטיידות של צה"ל בחימוש מדויק מתוצרת אמריקאית

על אף המתיחות בין ירושלים לוושינגטון שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיכם במהלך ביקורו בארה"ב כי ישראל תרכוש טייסת שנייה של מטוסי הקרב המתקדמים מסוג F-35. מדובר במטוס החמקן העתידי של חיל האוויר הישראלי מתוצרת לוקהיד מרטין. העסקה דרושה את אישור הממשלה.

מזכיר המדינה האמריקאי, צ'אק הייגל, אישר עוד את המשך ההצטיידות של צה"ל בחימוש מדויק מתוצרת ארה"ב ואת המשך התמיכה של וושינגטון בפרויקטים מיוחדים של פיתוח ורכש בשנת 2015 - בין היתר מדובר במערכת "כיפת ברזל", "שרביט קסמים", "חץ 3". במקביל אישרה ארה"ב כי תקציב הסיוע הביטחוני השנתי שיינתן לישראל ב-2015 יעמוד על 3.1 מיליארד דולרים.

כזכור ישראל כבר חתמה על רכישת 19 מטוסי F-35 תמורת 2.7 מיליארד דולרים, שמרביתם יגיעו מכספי הסיוע הביטחוני האמריקאי. מטוס ה"חמקן" העתידי, צפוי להיקלט בבסיס נבטים של חיל האוויר, ואף אושר לשלב בו מערכות טכנולוגיות ישראליות. מספר חברות כגון אלביט מערכות והתעשייה האווירית אף לוקחות חלק בפרויקט פיתוח המטוס. אלביט מערכות מפתחת את קסדת הטייס שלו והתע"א מייצרת את הכנפיים.

You might be interested also