חשש שדאעש יוציא פיגוע נגד ישראלים

לקראת החגים מפרסם המטה את אזהרות המסע המעודכנות. והפעם - בראש הרשימה מערב אירופה בעקבות החשש שארגון דאעש ינסה להוציא אל הפועל פיגועים נגד ישראלים ויהודים

(צילום: AP)

לקראת חגי תשרי פרסם המטה ללוחמה בטרור תמונת מצב של אזהרות מסע ליעדים בהם ישראלים עלולים להוות יעד לפיגועים.  בהודעת המטה נכתב כי "בתקופה זו האיום הפוטנציאלי גובר גם עקב הלחימה בעזה במסגרת 'צוק איתן' במהלכו אירעו מספר רב של הפגנות לעבר נציגויות ישראל ברחבי העולם ועלה היקף האנטישמיות – מגמות שעלולות להמשך בתקופת החגים.
 
המטה קובע כי מבין 193 המדינות, כיום ישנן 27 + 6 (לפי חוק) אזהרות מסע למדינות+ 8 אזהרות מסע לחבלי ארץ (סה"כ 41 אזהרות מסע). הדגשים המרכזיים בהודעת המטה הם:  "לאחר הפיגוע נגד מוזיאון היהודי בבריסל (4 מאי), קיים חשש לפיגועים נוספים נגד יעדים ישראלים ויהודים ברחבי העולם, בדגש על מערב אירופה מצד גורמי ג'האד עולמי (כולל דאעש), בעיקר "בוגרי סוריה ועיראק" השבים לארצות מוצאם".

האזהרות מנומקות עוד בקמפיין הטרור העולמי של איראן וחיזבאללה הממשיך ליצור איום על יעדים ישראלים ויהודיים ברחבי העולם בדגש על יעדים "רכים" – תיירות וסמלים יהודים (רבנים, ראשי קהילות, בתי חב"ד). גם אזהרת המסע לחצי האי סיני עדיין עומדת בעינה ואף חוזקה נוכח המציאות הביטחונית בזירה ופעילות הטרור בדגש על ארגון "אנצאר בית אלמקדס".

על פי המטה ישנו גם איום לפיגועים נגד תיירים וגם נגד יעדי חברות עסקיות ישראליות בזירת אפריקה, לאור המשך פיגועי "השבאב הסומלי" בדגש על קניה (ושאר מדינות ה"קרן") ופיגועי "בוקו חראם" בניגריה. וטורקיה עדיין נמצאת ברשימה. 

עוד מזכיר המטה כי ישנו איסור נסיעת ישראלים למדינות אויב – סוריה, עיראק (בכלל זה כורדיסטאן) – אלו מהוות גם אזורי לחימה פעילים, איראן, לבנון, תימן וערב הסעודית על פי החוק למניעת הסתננות.

You might be interested also