חשודים בירי הרקטה נעצרו

גורם בטחוני בכיר: רוה"מ ושר הביטחון העבירו מסר חריף לחמאס בעקבות ירי הרקטה מהרצועה שנפלה בשטח ישראל. בחמאס הבהירו שהם לא אחראים ומחויבים להפסקת האש. חשודים בירי נעצרו

בפעם השנייה מאז מבצע "צוק איתן" נפלה בסוף השבוע רקטה בשטח ישראל, לאחר שנורתה מרצועת עזה. גורם בטחוני בכיר אמר כי בעקבות הירי ראש הממשלה ושר הביטחון העבירו לחמאס מסרים חריפים. חמאס עצר חמישה חשודים בירי וכרגע הם בחקירה.

על פי הגורם הבטחוני, המסרים משר הביטחון ורוה"מ היו חד משמעיים, וחמאס מיד עידכן בצינורות שלא הוא ירה ושהוא מחויב להפסקת האש וללכידת היורים. "עכשיו חמשת הפרחחים בחקירה בחמאס", אמר הגורם. השיוך הארגוני של החמישה עדיין לא ברור.

מהירי בסוף השבוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקת "צבע אדום" לא נשמעה לפני האירוע. הרקטה נחתה באזור המועצה האזורית אשכול.

במקביל ממשיכה פעולת הצבא המצרי באזור רפיח במטרה להקים רצועת ביטחון בגבול שבין סיני לעזה. על פי דיווחים בכלי תקשורת זרים, הצבא המצרי עורך פיצוצים מבוקרים במטרה להשמיד מבנים באזור שבהם התגלו פתחי מנהרות המשמשות את חמאס להברחה. הפעולה המצרית הרחבה החלה לאחר שורת פיגועים בסיני שגבתה את חייהם של עשרות מאנשי הביטחון המצרי.

You might be interested also