חשד: מידע על ה-F-35 הגיע לאיראן

מהנדס אמריקאי ניסה להבריח מידע על החמקן המתקדם לאיראן, כך מפרסמת הרשת ABC. על פי החשד המהנדס ניסה להבריח לטהרן שרטוטים טכניים על המטוס

רשת ABC האמריקאית מדווחת כי מהנדס אמריקני, שעבד בכמה חברות גדולות לפיתוח אמצעי לחימה, ניסה להבריח מסמכים סודיים שכללו שרטוטים של מטוס הקרב העתידי מסוג F-35.

על פי הדיווח, המהנדס, מוזאפר חזאי, בעל אזרחות כפולה אמריקאית-איראנית נעצר בשבוע שעבר בשדה תעופה בארה"ב כאשר ניסה להגיע לאיראן דרך גרמניה. על פי החשד חזאי, שעבד בעבר בחברות "פראט אנד וויטני" ניסה להבריח שרטוטים טכניים של החמקן המתקדם לאיראן.

הרשת מדווחת כי חזאי ניסה לשלוח את המסמכים בקופסאות מקונטיקט לנמל בקליפורניה, בטענה כי מדובר בספרים ובציוד, אולם, אנשי המשרד לביטחון המולדת בשיתוף עם רשויות המכס הצליחו לאתר את המשלוח, ובו נמצאו עשרות המסמכים עם מידע ביטחוני רגיש.

מטוס החמקן המתקדם מסוג F-35 אמור להיקלט בחיל האוויר הישראלי בשנים הקרובות.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions