חקירה פלילית על הרג הילדים בחוף עזה ב"צוק איתן"

הפצ"ר הורה על פתיחת חקירת מצ"ח בשני מקרים של תקיפות ברצועת עזה במהלכם נהרגו אזרחים פלסטינים

הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף דני עפרוני, מנהל שורה של חקירות פליליות בעקבות מבצע "צוק איתן" של צה"ל בעזה. בשלב זה חוקר צה"ל 44 אירועים מבצעיים שנמצאים בבדיקה. על שניים מהאירועים החליט הפצ"ר עפרוני שהם יופנו לחקירה פלילית של המשטרה הצבאית החוקרת, מצ"ח.

מדובר בשתי תקיפות של חיל האוויר: האחת תקיפה של חיל האוויר בה נהרגו ארבעה ילדים בחוף הים של עזה סמוך למלון העיתונאים הזרים ב-16.7, והשנייה היא התקיפה ב-24.7 על בית הספר של אונר"א שבה נהרגו 14 בני אדם. במקרה של תקיפת הילדים ב-16.7 מדובר בארבעה ילדים בני משפחת בכר, תקיפה שיועדה נגד צריף שבו אוחסנו על פי החשד אמצעי לחימה. על פי חלק מהדיווחים מטרת התקיפה בחוף הים הייתה נגד מטרה השייכת לכוח הימי של חמאס.

בתקיפה השנייה ב-24.7 נגד בית הספר של אונר"א בעיירה בית חאנון בצפון הרצועה שבו חמאס החביא מחבלים ואמצעי לחימה.

בנוסף הורה הפצ"ר על חקירות פליליות נגד עוד שלושה מקרים: מקרה של ביזה בגולני במסגרתו חייל המשרת בגולני גנב כסף של פלסטיני בשכונת סג'עייה בה שהתה החטיבה. במקרה אחר נפתחה חקירה פלילית נגד חיילים על הריגת אישה פלסטינית חפה מפשע סמוך לשדה התעופה בדהנייה שיצאה מביתה ונורתה למוות למרות שיציאתה תואמה עם החיילים.

במקרה אחר בחירבת חזיעה בדרום הרצועה נער בן 17 נלכד בידי חיילים מחטיבת גבעתי ובמשך חמישה ימים הוחזק על ידם. לטענת הנער הוא הוכה בידי החיילים מגבעתי ואף נשלח לבצע "נוהל שכן" שנאסר בידי בג"ץ.

בנוסף ל-44 האירועים בבדיקה יש בצה"ל עוד 55 שנמצאים בתחקיר ואולי יגיעו לחקירה פלילית.

You might be interested also