"חמאס ספג את המכה הקשה ביותר"

ראש המל"ל: "לישראל הישגים צבאיים רבים במבצע. חמאס הוכה קשות ולא קיבל אף לא תנאי שהציב להפסקת האש"

(צילום: דו"צ)

ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן, התייחס בפתח ישיבה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת שעסקה במבצע "צוק איתן" להישגי ישראל בלחימה. כהן אמר לנוכחים כי "לישראל הישגים צבאיים רבים במבצע. חמאס הוכה קשות ולא קיבל אף לא תנאי שהציב להפסקת האש".

כהן המשיך ואמר כי "כוחות הביטחון של ישראל הנחיתו על חמאס במשך 50 יממות את המכה הקשה ביותר שספג מאז הקמתו". לטענתו "הקהילה הבינלאומית מבינה היום טוב יותר את המציאות הביטחונית שישראל מתמודדת עמה".

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיימה ישיבה מיוחדת שעסקה במבצע "צוק איתן", לאחר שאתמול נודע כי חברי הוועדה יתחילו בקרוב בתהליך הפקת הלקחים ובדיקת ההיבטים השנויים במחלוקת של מערכת "צוק איתן". על פי הסיכום בין יו"ר הוועדה זאב אלקין וראשי ועדות המשנה, בדיקת ההיבטים השונים של המבצע - כגון ההיבטים הצבאיים, מדיניים, אסטרטגיים וטיפול בעורף - יבוצעו על ידי ועדות המשנה, על פי התמחותן.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions