"חמאס ממצמץ, ההנהגה הצבאית והמדינית רוצה הסכם"

בסופו של היום השביעי של מבצע "צוק איתן" בצה"ל אומרים כי הם מזהים שבארגון חמאס מעוניינים ברגיעה. כ-40 אחוזים מהרקטות שברשות חמאס הושמדו

כוחות מחוץ לרצועה (צילום: דו"צ)

שבוע לאחר פתיחת מבצע "צוק איתן" ובחמאס מראים סימנים של בשלות להסכם הפקסת אש. קצין בכיר בצה"ל אומר כי "חמאס ממצמץ. ההנהגה הצבאית והמדינית רוצה הסכם". על פי אותו גורם חמאס איבד כ-40 אחוזים ממאגר הרקטות שלו וכי חלק מהרקטות לטווח גוש דן אינן תקינות עוד.

הגורם הצבאי הבכיר אמר עוד כי יש "סימנים רבים שחמאס רוצה הפסקת אש במתווה של הבנות 'עמוד ענן' פלוס. הוא מנסה להשיג עד הרגע האחרון תמונת ניצחון". עד כה השמיד צה"ל 3,000 רקטות ברצועה, והתקיפות אמורות להמשיך כל עוד המבצע נמשך, כיוון שבידי המחבלים עוד אלפי רקטות. "כמחצית מהרקטות שברשותם הושמדו, המודיעין במבצע 'צוק איתן' הוא הטוב שהיה לצה"ל".

הוא התייחס עוד למקרים שבהם צה"ל יודע שבמקומות מסוימים מוחבאות רקטות, אך הוא לא תוקף אותן. "עשרות בורות שיגור, שמכילים מאות רקטות, אנחנו לא תוקפים בגלל נזק אגבי גבוה לבלתי מעורבים", הוא אמר. אותו גורם התייחס גם לירי מלבנון לעבר הגליל המערבי. "לצפון ירו עד כה ארגונים פלסטינים קיקיוניים וצבא לבנון פועל שזה לא יימשך. לתמרון יהיו מדרגות והגיונות משלו". 

מבחינת מספרים, נמסר כי במהלך היום נורו לעבר ישראל 90 רקטות, ומאז תחילת האירועים 1049, 72 רקטות התפוצצו היום בשטחי ישראל ומאז תחילת המבצע 819. סוללות "כיפת ברזל" הפרוסות ברחבי ישראל יירטו במהלך היום השביעי למבצע 13 רקטות ובסך הכל מאז תחילת ההסלמה - 189 רקטות. מאז תחילת המבצע תקף צה"ל 1535 מטרות ברחבי רצועת עזה.

You might be interested also