חיל הים השתלט על ספינת נשק שנשאה טילים מאיראן לעזה

בפעולה של הקומנדו הימי ושייטת הסטילים נתפסה אוניית נשק שנשאה טילים מאיראן לסודאן. ההשתלטות התרחשה 1500 קילומטר מחופי ישראל

בפעילות מבצעית שבוצעה 1500 קילומטר מחופי ישראל בים האדום, נתפסה ספינת נשק שנשאה טילי אמ 302. הספינה נתפסה בידי הקומנדו הימי שייטת 13 ושייטת הסטי"לים.

מדובר במשלוח נשק איראני, שהוסווה בשקי מלט. המשלוח יצא מאיראן לכיוון פורט סודאן. בגבול סודאן עלו עליה חיילי הקומנדו הימי. הספינה, הנמצאת תחת שליטת לוחמי חיל הים עושה את דרכה לנמל אילת. בצה"ל אומרים כי יש בידיהם "עדויות חותכות שאיראן עמדה מאחורי משלוח הטילים".

על פי המידע, מקור הטילים בסוריה, שם הם הועלו על מטוסים, הגיעו לאיראן ושם הוטענו על גבי האונייה שעשתה את דרכה לפורט סודאן. למרות ש"דרך המלך" לסודאן היא בכיוון צפון, הספינה יצאה לעיראק כדי להסוות המשלוח בשקי מלט. יעד הספינה הסופי היה ארגוני הטרור ברצועת עזה. ההערכה היא שהספינה תגיע בעוד מספר ימים לנמל ים סוף.

לאונייה קוראים "קלוס סי". על סיפונה יש צוות של 17 אנשים ממגוון מדינות. עדיין נחקר מה הצוות ידע. הצוות נחקר כרגע על האוניה. היקף האמל"ח עוד לא ברור. יש עשרות טילים על הספינה. מדובר ברקטות כמו שירה החיזבאללה במלחמת לבנון השנייה בחיפה. טווח שבין 100 ל-200 קילומטר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר עם פרסום הידיעה כי "אני מבקש לברך את צה"ל, את גופי המודיעין ואת חיל הים שביצעו כאן מבצע מושלם של תפיסת ספינת נשק איראנית חשאית. בשעה שאיראן מחייכת לעולם, היא שולחת נשק קטלני לארגוני הטרור כדי לפגוע באזרחים חפים מפשע. זאת איראן האמיתית, ואסור שהמדינה הזאת תקבל לידיה נשק גרעיני".

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול נגד מרוץ החימוש האזורי שמובילה איראן במטרה להבעיר את האזור, ויפעל בכל היכולות העומדות ברשותו כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

You might be interested also