חייל טוב לא רק מבצע פקודות

מבסיס הטירונים לעולם העסקים

"אני סמל רובאות הרטמן, המפקד הישיר שלכם. מעכשיו תדברו רק כשפונים אליכם, והמילה הראשונה והאחרונה שתצא מהפה המטונף שלכם תהיה 'המפקד'. ברור, חלאות?" במשפטים האלה מתוך "מטאל ג'אקט", סרטו של סטנלי קובריק, הציג השחקן ר' לי ארמי בפני הטירונים החדשים שלו – ובפני דור שלם של אמריקאים – את יסודות ההכשרה הצבאית בטירונות, שבמסגרתה המפקדים דורשים מפקודיהם כבוד, סדר, ויותר מכול – ציות. ארמי, שכתב בעצמו חלק ניכר מהטקסט שלו בסרט, שיחק על הבד את החוויות שעבר במציאות כששימש מדריך טירונים בבסיס הטירונים פאריס איילנד.

המנהיגים בצבאיים סברו שכניעה ללא תנאי לסמכות מרכזית, מניחה את התשתית לוודאות, ליציבות ולאחידות היחידה, הדרושות לחיילים כדי להקריב את חייהם זה למען זה". מאז אני מזכיר את הצבא בתור הדוגמה הסטריאוטיפית והמקובלת לארגון הפועל על ציות עיוור – ארגונים שמאפייניהם הם פיקוד ושליטה, מנהיגות מלמעלה למטה וכפייה – והטירונות כמקום שבו מתבצעת האינדוקטרינציה, שם המתגייסים החדשים לומדים (שוב במילותיו של סמל הרטמן) "לציית לפקודות כאילו היו דבר אלוהים".

בדומה, בייחוד בעידן התעשייתי, כשחברות החלו לעבוד בשיטת הייצור ההמוני, עסקים רבים פועלים אף הם על פי דגם הציות העיוור. תאגידים רבים אימצו את אותו אתוס הייררכי של שליטה מלמעלה למטה, שדורש ציות ללא תנאי "כי אני הבוס". המהפכה בטכנולוגיית התקשורת במאה ה-21, שינתה את העולם. הצבא האמריקאי, כמו כל עסק שחושב קדימה, הכיר במגבלות הציות העיוור. כוח הלחימה הגדול בתולדות העולם התאים את עצמו לשדה הקרב הא-סימטרי של היום בדרכים אינספור, בקנה מידה גדול וקטן כאחד. הצבא מפגין יצירתיות חסרת תקדים בתחום המנהיגות המכריע הזה, והוא שומר על פתיחות ראויה להערכה בנוגע לעבודתו, ולכן החלטתי לחקור את אופן ההסתגלות שלו.

דוגמה מאלפת לכך, ואחת הדוגמאות המעניינות שראיתי לאחרונה למנהיגות מעוררת השראה, היא בבסיס הטירונים של הצבא האמריקאי. רבים מאתנו בעולם העסקים יכולים ללמוד רבות מדוגמאות מהצבא משום שהן מראות את יכולת היישום הנרחבת של מנהיגות מעוררת השראה המבוססת על ערכים. אחת השאלות שמרבים לשאול אותי היא אם השיטות "עבודה המבוססת על עקרונות" ו"השראה" יוכלו לעבוד באמת בעסק הקשוח ורב הסיכונים שהם מנהלים. הרמיזה המובלעת בשאלה היא במקרים רבים שהתחום שלהם מאצ'ואיסטי ורווי טסטוסטרון, ומנהיגות המבוססת על ערכים תיתפס בעיני אנשיהם כרגשנית ונשית.

סיגלתי לי תשובה לשאלה הזאת: עבודה המבוססת על עקרונות אין פירושה שהנחמדים מגיעים ראשונים. עקרונות יכולים להיות מקור לכוח יוצא דופן, למצוינות ולבהירות. אני גם אומר לאנשים שמנהיגות המבוססת על ערכים עובדת בכל סוג של עסק, גם אם הוא בסיכון גבוה. ביקור בבסיס הטירונים פורט ג'קסון שבדרום קרוליינה נוכחתי בעוצמה הזאת במו עיניי כשהוזמנתי בחודש שעבר לבקר בפורט ג'קסון בקולומביה שבדרום קרוליינה, בסיס הטירונים הגדול ביותר בצבא האמריקאי.

"אני לא רוצה פחד וציות; אני רוצה ביטחון ומשמעת. משמעת היא לא עניין של עמידה בזמנים. משמעת פירושה לעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון". אלה מילותיו של סגן אלוף ג'ייסון קורבט גליק, המנהיג בעל החזון העומד בראש הפייטינג פלקונס (הבזים הלוחמים) של הגדוד השני, חטיבת הרגלים ה-39, המוצבת בפורט ג'קסון. סגן אלוף גליק ומפקדי הטירונים שבפיקודו אחראים להפוך 4,000 איש ואישה לחיילים מדי שנה בתקופת הכשרה שנמשכת עשרה שבועות. סגן אלוף גליק מבין שציות עיוור התאים אולי לצורכי הצבא האמריקאי ואפשר לו לנצח במלחמת העולם הראשונה, אך לשדה המערכה החדש, כמו לתחום העסקים החדש במאה ה-21, דרוש חייל שלא רק יודע איך למלא פקודה אלא גם יודע לחשוב באופן ביקורתי ולהסתגל לנסיבות משתנות. סגן אלוף גליק הוא מנהיג חשיבה במדים, ולכן כשנכנס לתפקידו בחנו הוא ואנשיו כמעט כל היבט של תוכנית האימונים בטירונות, מהרגע שהטירונים מגיעים לבסיס. בחינה מחדש של אימוני הטירונות בעבר נהגו המפקדים לתת למגויסים הטריים "טיפול בנוסח 'מטאל ג'אקט'" ברגע שירדו מהאוטובוס; עכשיו מביאים אותם היישר למסלול המכשולים. לא זו בלבד שהדבר יוצר מעורבות רבה יותר ומניע אותם לפעולה מיד, אלא הוא דורש כישורים אנליטיים יותר ומתחיל מיד בתהליך יצירת הגיבוש. ודבר חשוב נוסף – למן ההתחלה המתגייסים נדרשים לחשוב ולציית לפקודות, לא רק לציית לפקודות. עם הגיעם לבסיס נאמר לטירונים לאיזו תוצאה המפקד מצפה, לא רק מה לעשות.

בכך שנותנים בידי החיילים את החופש להחליט מה לעשות ואיך לעשות זאת, מביאים לשיפור כישורי החשיבה הביקורתית שלהם. מעניין לציין שאילוץ החיילים לחשוב בצורה אנליטית מעיק עליהם יותר מאשר כשצורחים עליהם וקוראים להם בשמות. בדומה, אם השיטה שלכם להכשיר עובדים חדשים היא להושיב אותם בכיתת לימוד כדי לשמוע הרצאה של איש משאבי האנוש בחברה, כדאי שתחשבו על המסר שאתם מעבירים ועל ההתנהגות שאתם מתכנתים אותם לצפות מעצמם וזה מזה. אם אינכם רוצים שהעובדים החדשים שלכם יהיו פסיביים ולא ישתפו פעולה, עליכם לבחון מחדש את האופן שבו אתם מכשירים אותם. סגן אלוף גליק ואנשיו, כמו כל המנהלים והמנהיגים הטובים כיום, בחנו לעומק את השאלה מה האנשים שהם מנהיגים אמורים להיות מסוגלים לעשות.

הכשרת טירונים מתמקדת ברובה בפיתוח ארבעה כישורים – ירייה, תנועה, תקשורת, הישרדות – אך ביחידה הזאת נוסף דגש על כישור חמישי, הסתגלות. חיילים העוסקים בלחימה א-סימטרית אינם יכולים להיות מוכנים לבצע פקודות ללא מחשבה, בלי קשר לנסיבות המשתנות. עליהם לבצע פקודות וגם לחשוב. שדה הקרב כיום מורכב, מגוון ודינמי מכדי שהכוחות המזוינים שלנו יוכלו להצליח אם החשיבה תהיה באחריות המפקדים בלבד. עולם הלוחמה החדש, כמו עולם העסקים החדש, דורש יצירתיות, שיתוף פעולה וכישורי הסתגלות. בשיחה עם הצוות שאלתי את מפקדי הטירונים לאיזו התנהגות הם מצפים מהפקודים שלהם.

הופתעתי לטובה מהרשימה שעלתה מתשובותיהם – נחישות, להט, נאמנות, עצמאות, סתגלנות, גמישות, יוזמה, נכונות. לשנות התנהגות לעומת לרומם התנהגות שימו לב שאיש ממפקדי הכיתות לא הזכיר את התכונה ההתנהגותית האחת והיחידה שדרש הרטמן – ציות. ההתנהגויות שהם הזכירו הן התנהגויות ברמה גבוהה יותר, והן אינן שונות מאוד מהרשימה שאני מקבל כשאני מציג לקהל של אנשי עסקים את אותה שאלה על עובדיהם. התנהגויות מרוממות בונות שותפויות בריאות ובנות קיימה משום שהן מפיקות מאתנו את התכונות האנושיות ביותר שלנו.

המפקדים הנבונים האלה מבינים שאי אפשר להפוך צעירים וצעירות לחיילים של המאה ה-21 בכך שנשנה את ההתנהגות שלהם בצורה אופקית אלא רק בכך שנרומם אותה למדרגה גבוהה יותר. פיתחנו יעילות רבה בשינוי אופקי של התנהגות, ואל תטעו, הטקטיקות האלה הועילו לנו מאוד. חברות סייעו לעובדים לחסוך יותר בחשבונות הפנסיה שלהם באמצעות שינויים באפשרות הבחירה; רציפי רכבת בהודו נעשו בטוחים יותר בשל שילוט ותקשורת טובים יותר; חנויות מזון מכוונות את הקונים לאפשרויות בריאות יותר באמצעות שימוש נבון וחדשני בהצגת הסחורה על המדפים. השינוי האופקי לא איבד מיעילותו, כבר אין בו די בעידן שבו התנהגויות מרוממות אינן רק נדרשות, אלא הן למעשה נהפכו למקור יתרון. אם אתם רוצים שאנשים יקדישו מחשבה וירחשו כבוד לתרבות של אזור לחימה או מקום עבודה, אם אתם רוצים שהם יפתחו קשרים בעלי משמעות, לא די שתשנו את ההתנהגות שלהם שינוי אופקי; עליכם לרומם אותה. ואי אפשר ליצור התנהגות מרוממת באמצעות כפייה או תמריצים.

סמל הרטמן לא היה יכול לדרוש גמישות או סתגלנות, והוא פסל בתקיפות יוזמה ועצמאות. הניסיון לשנות חיילים (או עובדים) שינוי אופקי כדי שיפגינו התנהגויות מרוממות הוא כמו להשתמש בכלים מתקופת האבן כדי לבצע אתגר מתקופת הברונזה. אי אפשר לאכוף התנהגויות מרמה גבוהה יותר (ואף לא לעודד אותן בתמריצים) מבחוץ – עליהן לצמוח מבפנים. באמצעות תשלום אי אפשר לגרום לאנשים להרגיש חמלה, אי אפשר לתת להם בונוס ולצפות שהוא ימריץ אותם להפגין נחישות. שיטת המקל והגזר פשוט אינה מניבה את ההתנהגות שמפקדי חטיבת 39 רוצים להשיג, כשם שהיא לא תגרום לאנשים שלי לשתף פעולה או לחשוב ביצירתיות. הדרך היחידה לגרום לטירונים או לעובדים להתנהג בדרך מרוממת היא לעורר בהם את הרצון לעשות זאת, כלומר להתקשר לדבר העמוק ביותר בתוך האנשים: ערכי היסוד שלהם, האמונות שלהם, תחושת המשמעות שלהם. סמל חדש כדי להשיג את ההתנהגויות המרוממות האלה, סגן אלוף גליק מבין שעליו ועל המפקדים הכפופים לו לרומם את התנהגותם שלהם. כפי שאמרתי בעבר, הם זקוקים לכנפיים כדי לרומם התנהגות, לא לגלגלים כדי להסיט אותה לשינוי אופקי. כמו במקרה של מנהיגי עסקים, לסמלי הכיתות קשה יותר מבעבר, אבל הם מבינים שהחיילים שהם יוציאו תחת ידיהם חייבים לרומם את ההתנהגות שלהם, והדרך היחידה להשיג התנהגות מרוממת היא לעורר השראה, להלהיב.

סגן אלוף גליק התחיל לחולל שינויים חדשניים במבנה אימוני הטירונות, אבל הוא התקשה להתקדם; ואז אחד מעמיתיי השאיל לו עותק מספרי "איך – זה הכול". "הספר אפשר לי להתחיל לשלב את הרעיונות שרציתי להכניס לחטיבה בשפה קלה להבנה... הוא סיפק לי אוצר מילים שבו יכולתי לומר 'בגלל זה אני רוצה לעשות את זה' ו'הנה לכם דרך להגיע למטרה'", מספר גליק. "המדדים שלנו התחילו להשתפר מיד. הטירונים שלי מגיעים לתוצאות מצוינות ועושים את זה באופן עקבי". חטיבה 39 אימצה את המסגרת והשפה החדשים במלואם, עד כדי כך שעיצבו סמל חדש והציבו אותו על שלט בכניסה למטה החטיבה. נאמר בו "Amatoris adjutus, advocati animatos", כלומר "תמריצים זה לחובבים; מקצוענים מעוררים השראה". ומעתה ואילך, כשמנהלים ישאלו אותי אם עבודה על פי עקרונות יכולה להצליח בעסק הקשוח, עתיר הסיכונים וספוג הטסטוסטרון שלהם, פשוט אציע להם לשאול את סגן אלוף גליק ואת יחידת הבזים הלוחמים.

מאנגלית: אורלי מזור-יובל

You might be interested also