"חייבים שקיפות בלוח הזמנים"

ריק קפלן, מנכ"ל IBM ישראל, אומר כי בכל הנוגע למעבר צה"ל לנגב וביסוס תעשיית הסייבר בדרום יש לדאוג לסנכרון בין כל הגורמים המטפלים

"היה רעיון להקים מרכז סייבר בבאר שבע. וזה קסם לנו. דיברנו עם העירייה והאוניברסיטה. זה עמד להיות הביקור הראשון של החברה בישראל. מעולם לא כאן ביקור כזה מאז 1972 שהתחלנו לעבוד בארץ. באותו יום שהיא הגיעה, הודענו על הרכישה של חברת טראסטיר. התחלנו עם 30 אנשים", אמר ריק קפלן, מנכ"ל IBM ישראל, בכנס "צה"ל עובר לנגב - אתגרים והזדמנויות" שיזם המגזין "ישראל דיפנס" בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

"יש מעל 600 עובדים במרכז הפיתוח בחיפה. זה יכול לקרות גם בבאר שבע. יש ל-IBM מעל 2000 עובדים בישראל. בתחומים של אחסון, ענן וסייבר. המעבדה בחיפה היא הכי גדולה מחוץ לארה"ב. המעבדה הכי חדשה היא באפריקה. אנחנו מחפשים יכולות של אנשים. זה לא פשוט להקים כאן מעבדה. חייבים תמיכה ממשלתית. כדי להגיע ל-300 עובדים בבאר שבע צריך תשתיות מסביב.

"חברת IBM משקיעה הרבה באבטחת מידע וסייבר. זה נושא חם. כל פעם שנגנב כרטיס אשראי החברה שפרצו לה משלמת 15 דולרים להחליף כרטיס ללקוח. תעשו את המכפלות. אנו משקיעים הרבה בתחום. מרכז העניין הוא אנליטיקה. במעבדה בבאר שבע יש פוטנציאל להפוך למרכז עולמי שלנו בתחום.

"חברת טראסטיר גדלה ל-250 עובדים מאז שרכשנו אותה. יש כאן מוחות מצוינים. חלק מההחלטה שלנו להקים בב"ש מרכז סייבר קשורה להשקעה שהמדינה כבר עשתה בתחום. יש בישראל אקו סיסטם בתחום.

"הדאגה הכי גדולה שלנו הייתה להשיג כוח אדם. יש כאן אנשים עם רקע עמוק בתחום. חלק מהאנשים נוסעים מהמרכז כל יום לב"ש. לא צריך להכריח את האנשים לעבור לדרום. זה בסדר. צריך לתת לכל אחד להחליט מה טוב לו. "החלק הכי חשוב בקידום המהלך לעבור דרומה הוא שקיפות בלוח הזמנים. המנכ"לית שלי כל הזמן שואלת אותי מתי הצבא עובר לבאר שבע. צריך סנכרון בין הממשלה, הצבא, החברות והאקדמיה".

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program