חידוש: רשיון שיווק באינטרנט

אגף הפיקוח על הייצוא הביטחוני ממשיך במדיניות ההקלות ליצואנים ביטחוניים. מעתה ניתן להגיש בקשה לרשיון באינטרנט. "אנו רוצים לשמור את הייחודיות שלנו מול התעשיות המתחרות", אמר ראש אפ"י דובי לביא

אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני (אפ"י) בשיתוף עם אגף התקשוב במשרד הביטחון, הכריז על הקלה משמעותית ליצואנים הביטחוניים: הגשת בקשות לרישיונות שיווק באמצעות האינטרנט.

בשלב הראשון, יאפשר משרד הביטחון להגיש בקשות לרישיונות שיווק בלתי מסווגים, באמצעות אתר היצואנים הביטחוניים ECOM של משרד הביטחון, לתעשיות הרשומות במרשם היצוא הביטחוני. יצואנים ביטחוניים אף יוכלו, באמצעות האתר, לעקוב אחרי סטטוס הבקשה. אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני מטפל מידי שנה בעשרות אלפי בקשות לרישיונות שיווק ורישיונות יצוא ביטחוני אשר עד כה, הועברו באופן ידני.

המעבר להגשת בקשות לרישיונות שיווק באמצעות האינטרנט צפוי להקל באופן משמעותי על היצואנים, בדגש על היצואנים הממוקמים בפריפריה. בעתיד יבחן המהלך גם לרישיונות יצוא ולתחומים נוספים.

ראש אפ"י, דובי לביא אמר כי "אנו מחויבים להתאים את עצמנו לתחרות הגוברת בשווקי העולם הביטחוני. המהלכים שאגף הפיקוח על היצוא הביטחוני מוביל, נועדו להקל על היצואנים, לשפר את השרות, ולהעניק לתעשיות הביטחוניות הישראליות את מקסימום הכלים, לשמור על הייחודיות והאטרקטיביות מול התעשיות המתחרות".

You might be interested also