חטיבת מודיעין וסייבר באלביט

עדי דר, מנכ"ל אל אופ, יעמוד בראש החטיבה שתהיה אחראית על פיתוח מוצרי מודיעין וסייבר. בגיליון הקרוב של ישראל דיפנס: ראיון ראשון ומקיף עם נשיא ומנכ"ל אלביט, בצלאל מכליס

עדי דר, מנכ"ל אלאופ (צילום: מאיר אזולאי)

פרסום ראשון: נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, בצלאל (בוצי) מכליס, החליט על שינוי מבני שבמסגרתו תוגדר חטיבה חדשה בחברה: אלקטרואופטיקה ומודיעין. על פי ההחלטה, החטיבה החדשה תהיה באחריות חברת הבת אלאופ, כך שמנכ"ל אלאופ, עדי דר, יכהן גם כסמנכ"ל אלביט מערכות וגם כראש החטיבה החדשה.

מכליס אומר בראיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד, שיתפרסם בגיליון 17 של ישראל דיפנס, שייראה אור בקרוב, כי השינוי הוא ביטוי להחלטה אסטרטגית באלביט מערכות, לרכז מאמצים בפיתוח מוצרי מודיעין וסייבר, שנחשבים כמנוע צמיחה חשוב. הראיון המרתק יחשוף בצורה מלאה את תפיסותיו של מכליס ואת הכיוון שאליו הוא מוביל את החברה, שנחשבת הגדולה מבין החברות הביטחוניות בישראל (במונחי מכירות ורווח).

עדי דר הוביל בתפקידו כמנכ"ל אלאופ פיתוח שורה של מוצרים ובהם מערכת "מגן רקיע" להגנה על מטוסי נוסעיים באמצעות קרן לייזר. במסגרת השינוי, תועבר לאחריותו, בין היתר, פעילות גוף הסייבר והמודיעין של אלביט מערכות, בראשות תא"ל מיל' יאיר כהן. גוף זה פעל עד כה במסגרת חטיבת היבשה. מוצרי מודיעין המפותחים מזה שנים בחטיבת היבשה ובחטיבת האוויר יישארו באחריות חטיבות אלה. חטיבת האלקטרואופטיקה והמודיעין החדשה תהיה אחראית לפתח מוצרי מודיעין וסייבר על בסיס טכנולוגיות קיימות, שירוכזו מכל חטיבות החברה.

You might be interested also