חוסל החשוד בניסיון ההתנקשות בי-ם

בפעילות משותפת של שב"כ, ימ"מ ומשטרת ישראל חוסל החשוד בניסיו ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק בירושלים. החשוד, פעיל ג'יהאד איסלאמי, פתח בירי לעבר הכוחות שכיתרו את ביתו ונורה למוות

זירת ניסיון ההתנקשות (צילום:AP)

סגירת מעגל מהירה: כוחות הביטחון חיסלו את החשוד בניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק בירושלים. תוך מספר שעות, בפעילות משותפת של שב"כ, ימ"מ ומשטרת ירושלים, אותר החשוד בירי בביתו באבו טור שבמזרח ירושלים. במהלך ניסיון הכוחות לעצור אותו התפתח בזירה קרב יריות והוא נורה למוות. מדובר במועתז חיג'אזי, פעיל ג'יהאד איסלאמי, שהיה כלוא בעבר במשך 11 שנה בכלא בישראל. גליק עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים.

במערכת הביטחון מעריכים כי חיג'אזי הוא חלק מתשתית טרור רחבה יותר הפועלת במזרח ירושלים וכי מעצרים נוספים הקשורים לתקרית יבוצעו בעתיד הקרוב. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר כי מדובר "בסגירת מעגל מדויקת ומהירה שהביאה לחיסולו של היורה. לא נאפשר לטרור להרים ראש בירושלים. יידע כל טרוריסט שזרוע משטרת ישראל ומערכת הביטחון תגיע לכל בן בליעל".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון אמר בהתייחסות לאירוע כי "ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק הוא שלב נוסף וחמור בהסתה הפלסטינית המתמשכת נגד יהודים וכלפי מדינת ישראל. כשאבו מאזן מפיץ דברי שקר ושטנה בנוגע לזכותם של יהודים בארצם ולחופש הפולחן שלהם, התוצאות הן טרור כפי שהתרחש אתמול כלפי יהודה גליק. זה אבו מאזן וזו הרשות הפלסטינית בהנהגתו.

"זו הוכחה נוספת למה שאנו שבים ומוכיחים פעם אחר פעם: הסכסוך אינו רק טריטוריאלי, אלא קשור לאי ההכרה הפלסטינית לזכותנו לחיות כאן באיזשהו גבול. אני קורא לשמור על איפוק בירושלים ובכלל. כוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל המחבלים ושולחיהם - ויניחו עליהם את ידם".

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq