חוסלו שני מפקדי חמאס בכירים

ראאד עטאר ומחמד אבו שמאללה, חוסלו במהלך הלילה בזמן ששהו במבנה ברפיח

דובר צה"ל מוסר כי צה"ל בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי סיכל במהלך הלילה שני מפקדי טרור בכירים בזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמא"ס, ראאד עטאר ומחמד אבו שמאללה, אשר שהו במבנה ברפיח.

ראאד צובחי אחמד עטאר, יליד 74', הינו מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמא"ס האחראי על אזור רפיח. עטאר נטל חלק במספר פיגועי ירי, פיגועי מטען בהם נהרגו ישראלים ובפיגועי חדירה לשטח הארץ. כמו כן, היה מעורב עמוקות בתכנון ובביצוע חטיפת החייל גלעד שליט וכן בהחזקתו בשטח הרצועה. במסגרת תפקידו היה אחראי עטאר על הכוונת כלל הפעילות הצבאית בגזרה, כולל קידום פיגועים מורכבים, חפירת מנהרות התקפיות לשטח ישראל והכוונת פעילות משטח סיני. כמו כן, מעורב עטאר בהברחת אמצעי-לחימה לרצועת עזה ועל בניין הכוח באזורו.

מחמד אברהים צאלח אבו שמאללה, יליד 74', מפקד ארגון הטרור חמא"ס הבכיר ביותר בדרום רצועת עזה ומבכירי הזרוע הצבאית של חמא"ס. פיקד על כל המערכה בגזרה הדרומית. הינו חבר ותיק בהנהגה הצבאית של חמא"ס. אבו שמאללה החל פעילותו יחד עם מוחמד דיף וראאד עטאר עוד בתחילת שנות ה-90. מאז, היה מעורב באופן ישיר בביצוע והכוונת עשרות פיגועים קשים בהם: · 1994- רציחתו של קצין צה"ל בפיגוע משיכה באזור רפיח. · מעורבות בפיגועי מנהרות תופת בהם נהרגו ונפצעו חיילים לדוגמה: מנהרת התופת במוצב "אורחאן" ובמוצב JVT בשנת 2004. שישה חיילים נהרגו ונפצעו למעלה מעשרה. · היה מעורב בהכוונת פיגוע תופת במעבר כרם שלום במאי 08' במסגרתו נעשה שימוש בג'יפים ממולכדים. 13 חיילים נפצעו. אבו שמאללה הינו ממתכנני הפיגוע בגזרת כרם שלום ביוני 06' במהלכו נהרגו 2 חיילי צה"ל ונחטף החייל גלעד שליט.

במהלך מבצע "צוק איתן" הוא היה מעורב בהוצאה לפועל של חדירת 13 מחבלי חמא"ס דרך מנהרה בגזרת סופה.

You might be interested also