חוסלו מחבלים שחדרו לישראל

צפו: שתי חוליות מחבלים חדרו לשטח ישראל באמצעות מנהרת טרור באזור ניר עם וארז בדרום. 10 מחבלים חוסלו באירוע על ידי כוחות צה"ל. יש נפגעים לכוחותינו

כוחות צה"ל חיסלו חולייה של מחבלים שחדרו לשטח ישראל באזור שבין היישובים ארז וניר עם. התושבים באזור ההיתקלות נקראו להסתדר בבתיהם וכבישי האזור נסגרו לתנועה של כלי רכב.

מדובר בשתי חוליות, בהן כ-10 מחבלים, שחדרו לשטח ישראל דרך מנהרת טרור מרצועת עזה. המחבלים ניסו להתקרב ליישובים ניר עם וארז כאשר הם זוהו על ידי תצפיתניות של הצבא. הכוחות שהוקפצו לאזור פתחו בירי לעבר המחבלים וחיסלו אותם. בכך סיכלו את פיגוע החדירה. במהלך האירוע נפגע כלי רכב של צה"ל מירי טיל נ"ט. בקרב חיילי צה"ל ישנם כמה נפגעים.

במקביל הלחימה בשכונת סג'עייה נמשכת באינטנסיביות.

גורם צבאי אמר כי "היו מספר היתקלויות, והכוחות המשיכו לעסוק בחישוף המנהרות במהלך שעות הלילה". הוא הוסיף וסיפר כי מתחילת המבצע תקף תה"ל 2800 יעדי טרור. הגורן הבכיר אמר עוד כי ראש מערך התצפיות של חמאס נפגע בתקיפות צה"ל. על פי הגורם ישנם 20 עצורים של חמאס שממשיכים לספק מודיעין לכוחות הפועלים.

"המודיעין שיש לנו על שכונת סג'עייה מספק לנו יכולת לפעול נגד תשתיות הטרור במקום, בפעילות בתוך שטחים צפופים מאוד. חמאס מבין את זה ומנסה לבצע פיגועים דחופים, הוא נלחם על המנהרות ומנסה – באמצעותן – לגבות מחיר מצה"ל, מפני שהוא מבין שכוחותינו נמצאים בסמוך לאזורים שיפגעו משמעותית בנכסים המוחזקים ברשותו", הוסיף הגורם.

You might be interested also