חודשו תקיפות בעזה; בכיר בצה"ל: "ייקח שבועיים להשמיד המנהרות"

בעקבות מטחי הרקטות לעבר ישראל, חיל האוויר חידש את התקיפות ברצועת עזה. גורם בכיר בצה"ל הביע תמיכה בתמרון קרקעי. "התמרון יביא להישגים בסוגיית המנהרות". הפסקת האש, בינתיים, לא מחזיקה מעמד

לאחר שבשעות הבוקר נצר צה"ל את האש, הוא חזר לתקוף מטרות ברצועת עזה בעקבות מטחי רקטות שנורו לעבר יישובים בדרום, בשפלה וצפונה משם. בכל המקרים לא היו נפגעים ומערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט מספר רקטות שנורו לעבר יישובים ישראלים. ראש הממשלה ושר הביטחון החליטו, בעקבות הירי, לחדש את תקיפות צה"ל.

גורם צבאי בכיר אמר בתדרוך לכתבים צבאיים כי הוא מאמין שתמרון יבשתי מסוגל להביא לפיתרון בעיית מנהרות הטרור ברצועה. "התמרון יביא הישגים בנושא המנהרות הרבות שיש ברצועה היכן שחיל האוויר לא אפקטיבי". על פי הבכיר, בעקבות ירי המטחים, על אף נצירת האש, "קיבלנו אישור לתקוף מהאוויר בזמן הקרוב בעקבות המטחים מהשעות האחרונות. תהיה תגובה ולא נעבור על זה לסדר היום".

ובאשר לאפשרות של מבצע קרקעי ברצועה שעדיין עומדת על הפרק, אמר הגורם כי "ההמלצות שלנו לדרג המדיני היו ברורות בנושא ובדרך הזו. תמרון קרקעי לצורך השמדת המנהרות ייקח שבוע-שבועיים והכוחות מול הרצועה מאומנים לזה וזה נמצא בליבת המוכנות שלהם. יש מספר מנהרות בודד אבל משמעותי שטרם חשפנו והן מטרות בתמרון".

לפי הבכיר, "לפעולה קרקעית נגד המנהרות יש סיכויי הצלחה גבוהים. זה ידרוש חיכוך עם האויב ופינוי אוכלוסייה ויביא להגברת השיגורים לישראל, אבל אנחנו סומכים על הכוחות. הפתרון יבוא מהכוחות הלוחמים בשטח, מלמטה, לא רק מהמטכ"ל".

You might be interested also