חדר שליטה על טילים גרעיניים

צוות תכנית "60 דקות" של רשת CBS ביקר בחדר שליטה עובד של סילו בו יש טילים גרעינים מוכנים לשיגור. צפו

כאשר לסלי סטאל וצוות 60 דקות העזו לרדת 21 מטרים מתחת לאדמה למרכז שליטה גרעיני, הם לא ציפו למצוא מערכת מחשב עתיקה, תקליטוני 'פלופי' וטלפון תקול. "הדברים האלו נבנו בשנות ה-60", אמרה סטאל. "קנדי היה הנשיא;. ניקסון היה נשיא, זה באמת מוזר".

אנדי קורט, המפיק של הסיפור, עבד במשך חודשים כדי לקבל אישור גישה לצוות הצילום למתקן. "אתה מרגיש כאילו אתה הולך אחורה בזמן", אמר קורט. סטאל אמרה שהיא הייתה מופתעת לגלות מה מקיף את הנשק הגרעיני. "אני מניחה שחשבתי שהטילים עצמם והממגורות יהיו במקומות מאוד מבודדים שאף אחד לא יכול להגיע אליהם. אבל זה באמצע אזור חוות, ממש באמצע של קהילה כפרית", אמרה סטאל.

בטיסה במסוק עם הקולונל קרל ג'ונס, סטאל ציינה את הבקר שרעה על "סף הדלת" של המתקן. כשהוא נשאל אם החקלאים היו מוטרדים מכך שהטילים הגרעיניים כל כך קרובים לבתיהם, קולונל ג'ונס אמר שלמעשה ההפך הוא נכון. "הם מאוד פטריוטים לגבי זה".

המערכת גם יותר מבוגרת מרוב המפעילים שלה, חלקם בני 23. "הייתי מצפה למפעילים ותיקים, מישהו שהיה בסביבה זמן רב, אבל הם צעירים, חלקם רק יצאו מהמכללה", אומרת סטאל. "יחד עם זאת, החבר'ה הצעירים מחויבים למה שהם עושים. הם לא מבולבלים לגבי המשימה שלהם. כולם אמרו שהרעיון של שמירה על כוח ההרתעה הוא חשוב".

צפו בוידאו שצולם בחדר השליטה:

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas