חברת החשמל מקימה ענן פרטי

במסגרת הפרויקט הוטמעה מערכת ניהול הענן של BMC שתסייע לנהל את התהליכים הפנימיים של חברת החשמל כולל מערך התוכנה, החומרה והתשתיות

יוסי שנק - מנמ"ר חברת החשמל

BMC ומטריקס השלימו הקמת תשתית לשלב ראשון של פרויקט ענן פרטי, במסגרת "פרויקט רענן" בחברת החשמל.
הפרויקט, שעלה לאויר במהירות שיא של שלושה וחצי שבועות, הוא השלב הראשון בדרך להגשמת החזון של חברת החשמל להקים ענן פרטי לכלל שירותי התקשוב של החברה. במסגרת הפרויקט הוטמעה מערכת ניהול הענן של BMC שתסייע לנהל את התהליכים הפנימיים של חברת החשמל כולל מערך התוכנה, החומרה והתשתיות. הפרויקט עלה לאויר בימים אלה.
הענן הפרטי יסייע לחברת החשמל לייעל את מערך הפיתוח שלה ולהפוך אותו למהיר יותר. בנוסף, הענן הפרטי יסייע לייעול תהליכי המיחשוב הפנימיים כדי שיאפשרו לחברה לתת שרות טוב יותר ללקוחותיה, כולל מערך יעיל יותר של חשבוניות ותהליכים משופרים.
בפרויקט הוטמע פתרון (Cloud Lifecycle Management (CLM של BMC שמסייע ביצירת סביבת ענן פרטי ומנהל אותה. המערכת תנהל את מחזור חיי הענן, כולל בניית הענן וניהולו השוטף, ניהול התהליכים להזמנת שירותים דרך פורטל בשירות עצמי הכולל קטלוג שירותים, והקצאה ושחרור דינמיים של המשאבים הנדרשים.
בנוסף, הוטמעו כלי אופטימיזציה ותפעול הענן להבטחת זמינות משאבי הענן, נצילות מכסימאלית של משאבים, רמות שירות לאפליקציות הרצות על הענן, ניהול פרו-אקטיבי לאיתור ומניעת תקלות וכלי בקרה לניהול תהליכים שיבטיחו עמידה ביעדי ההכנסות ועלויות הענן, ועמידה בסטנדרטים ותקנות עבור תשתיות הענן והאפליקציות הרצות על הענן.

"יישום ענן פרטי בחברת החשמל הוא עוד שלב במימוש התוכנית האסטרטגית של אגף מערכות המידע והתקשוב לקדם את החברה לסביבה מתקדמת של אספקת תקשוב לסוגיו כשירות, תוך ייעול נוסף בפן העסקי, איכות השירות ומצוינות התפעולית", אמר יוסי שנק, סמנכ"ל תקשוב של חברת החשמל.

"חברת החשמל היא בין חברות התעשייה הראשונות בארץ המיישמות תפיסה זו. עובדי אגף מערכות המידע ותקשוב בחברת החשמל יחד עם אנשי חברת BMC ומטריקס הקימו את המערך החדש בתוך סביבה טכנולוגית ותפעולית מורכבת תוך זמן קצר ביותר לקראת ביצוע של השלב השני של הפרויקט".

You might be interested also