חברות ישראליות ב"יורסאטורי" בפריז

התעשייה האווירית, רפאל, אלביט מערכות ותעש יהיו בין עשרות החברות הישראליות שיציגו בתערוכת יורוסטורי בהמשך החודש. התערוכה נחשבת לאחת הגדולות בעולם

(ארכיון: ישראל דיפנס)

השתתפות נרחבת של חברות ישראליות בתערוכת יורוסאטורי בפריז: עשרות חברות ביטחוניות ישראליות ייקחו חלק בתערוכה, 30 מתוכן במסגרת ביתן לאומי שמאורגן על ידי האגף לסיוע ביטחוני במשרד הביטחון (סיב"ט).

תערוכת יורוסאטורי, הנחשבת הגדולה בעולם בתחום היבשה, תהיה האחרונה בתקופת כהונתו של שמעיה אביאלי, שעומד לסיים את תפקידו כראש סיב"ט. התעשיות הביטחוניות הישראליות הגדולות יחשפו בתערוכה פיתוחים חדשים, והתעשייה האווירית תציג מהלך בראשות סמנכ"ל השיווק, שרלי בן שטרית – למיצובה של החברה כמובילה עולמית גם בתחום היבשה, ולא רק באוויר ובחלל.

כך, תציג התעשייה האווירית בפריז מגוון פתרונות יבשתיים מתקדמים. בין היתר, יוצגו טילי תקיפה שונים, מערכות מל"טים המיועדות לאיסוף מודיעין כמו ה"תעתוע" ו"מיני ברדלס", מטע"דים אלקטרואופטיים, מערכות מכ"ם טקטיות ומושבים סופגי אנרגיה לרכבים ממוגנים. בין שאר המוצרים בביתן התעשייה האווירית יוצגו גם מערכת ה- MIDS (Mines and IED Detection System) להגנה ממוקשים ומטעני חבלה והמל"ט התוקף "הארופ".

גם אלביט מערכות ורפאל יציגו ביורוסאטורי פיתוחים בתחום מערכות טילים מדויקות, איסוף מודיעין ועוד.

התעשייה הצבאית תציג, בין היתר, את ה"כותש" שהיא מערכת רקטות רב תכליתית המסוגלת לשגר מגוון רחב של חימוש רקטי, ואת הרקטה המדויקת "אקסטרא" לטווח של 150 ק"מ. יוצגו על ידי תעש גם פצצת מרגמה מדויקת ו"חץ זוהר" - מערכת נשק משולבת, לאיתור והתרעה על ירי של אויב בחתימה נמוכה - עם יכולת סגירת מעגלי אש להשמדת מטרות בזמן קצר. מערכת חץ זוהר פותחה במענה לצרכים מבצעיים לכוחות ניידים ונייחים הפועלים לאורך גבולות המדינה ובמענה לירי של אויב בשטחים מורכבים. מערכת חץ זוהר (ARROW BRIGHT) - מערכת הגנה אקטיבית משולבת בעמדת נשק נשלטת מרחוק - מצויה בשלב גמר פיתוח ומתבססת על הטכנולוגיות הייחודיות של תעש בפיתוח הגנה אקטיבית ועמדות נשק.