"חבלה במתקני הגז בבניינים"

הותר לפרסום: תושב מזרח ירושלים נעצר בחשד שביקש לפוצץ בנייני מגורים כנקמה על עליית יהודים להר הבית

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/מחוז ירושלים, נעצר לחקירה עזיז מוסא סאלם עויסאת, יליד 1965, בעל ת.ז ישראלית במעמד תושב, המתגורר בג'בל מכבר, בחשד למעורבות בניסיון פיגוע ע"י חבלה במערכות הגז של מספר מבני מגורים בירושלים ובביצוע פיגוע דקירה בעיר בשנת 2012.

עויסאת, הודה בחקירתו בשב"כ, כי לפני כחודשיים, שמע על אירוע קריסת מבנה בשכונת גילה בירושלים (20/1/14) כתוצאה מדליפת גז, בו מצאו את מותם 3 בני משפחה. כפועל יוצא קיבל עויסאת החלטה לבצע פיגוע במתווה דומה במטרה לגרום לקריסת המבנה ולהביא למותם של דייריו היהודים.

ניסיונותיו לפגע באמצעות חבלה בצנרת הגז, כשלו, כך: ב-23 בפברואר 2014 הגיע עויסאת לרח' אלכסנדר רובוביץ בשכונת ארמון הנציב בירושלים, וחיבל בצנרת הגז של אחד המבנים על מנת לגרום לשריפת המבנה, מתוך הבנה שבבניין מצויים באותה שעה דייריו. בראשית מרץ 2014 חיבל עויסאת בצנרת הגז של מס' מבנים בשכונות ארמון הנציב וגילה, ובאחד המבנים אף הדליק נר אותו השאיר בסמוך לארון הגז, מתוך כוונה כי פעולה זו תגרום לפיצוץ המבנה ולקריסתו על יושביו.

בנוסף הודה עויסאת בחקירתו כי באפריל 2012, החליט לבצע פיגוע דקירה במטרה להביא למותו של יהודי, ולשם כך, רכש גרזן ויצא לאזור רחבת שער שכם, במטרה לארוב ליהודים החולפים במקום. לאחר זמן מה, הבחין עויסאת ביהודי חרדי שעבר ברחוב הנביאים, שלף את הגרזן והיכה את היהודי בראשו מספר פעמים. כתוצאה מכך נפצע היהודי באורח קל. חקירתו של עויסאת נמשכת.

You might be interested also