ה-CIA רוצה את המל"טים אצלו

על פי דיווח של הווישנגטון פוסט, גורמים בקונגרס רוצים לסנדל את המהלך של הנשיא אובמה להעביר את תכנית המל"טים של ארה"ב לשליטה של משרד ההגנה

Tangopaso/wikimedia

הקונגרס בארה"ב רוצה לשמור על תכנית המל"טים האמריקנית תחת האגודל של סוכנות הביון המרכזית. כך עולה מפרסום באתר הוושינגטון פוסט.
החשד עלה לאחר הוראה "מסווגת" שניסה הקונגרס להכניס להצעת החוק של הוצאות הממשלה על סך טריליון דולר , שמטרתה לחסום את המהלך שיזם הנשיא אובמה להעביר את השליטה של תכנית המל"טים לשליטת משרד ההגנה, כך כתב גרג מילר לוושינגטון פוסט דיווח ביום רביעי שעבר.
מטרת ההוראה היא "להגביל את השימוש בכל מימון לכלי טיס בלתי מאוישים או את הסמכות לבצע התקפות מל"טים מה- CIA לפנטגון", דווח בוושינגטון פוסט, על בסיס התייחסות להצהרות של גורמים רשמיים בארה"ב.
המהלך מוסיף לאופי האפל של תכנית המל"טים האמריקנית, שהמבקרים טוענים שהיא מטילה טרור על אזרחים בשל פעולה מאחורי מעטה של ​​סודיות. הגילוי מגיע על רקע דיווחים כי בהתקפת מל"ט אמריקני נהרג איכר תימני ביום רביעי שעבר בזמן שהוא הלך לביתו.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies