התקפת אנונימוס בעיצומה

ארגון אנונימוס התחיל הבוקר בהתקפת סייבר על מדינת ישראל. מהנתונים הידועים כעת, אין פגיעה בתשתיות קריטיות ולא בקישוריות המדינה לרשת האינטרנט העולמית

התקפת הסייבר שתוכננה על ידי ארגון אנונימוס ל-7 באפריל (כמו בשנה שעברה), יצאה לדרך. המתקפה קיבלה את השם "OpIsraelBirthday" ועדכונים שוטפים לגביה אפשר למצוא בשירות ההודעות טוויטר תחת התגיות #OpIsraelBirthday ו-#OpIsrael. הקבוצה משתמשת גם בדף פייסבוק בו השתמשה בשנה שעברה בכתובת הזו. ארגון נוסף שפועל תחת המעטה של אנונימוס הוא @IzzahHackers בטוויטר.

כרגע המתקפה מתרכזת בעיקר בניסיונות פריצה לאתרים ישראלים עם הסיומת il , כאשר נראה כי מטרת התוקפים היא בעיקר תעמולה אנטי-ישראלית יותר מאשר פגיעה אמיתית בתשתית האינטרנט של ישראל. יש לציין כי לפני ההתקפה עסקו גופים ישראלים שונים בהכנות לקראתה ולכן הפעם ארגון אנונימוס צפוי להיתקל בחומת הגנה איתנה. לפחות בכל הקשור לתשתיות קריטיות של המדינה ולרכיבי תשתית האינטרנט הלאומית.

כמו כן, הרבה משרדי ממשלה המספקים שירותים מקוונים החליטו למנוע גישה לשירותים אלו בימי ההתקפה, וחברות אחסון אתרים שונות בארץ חוסמות גישה לתעבורה המגיעה מחו"ל. זאת, על מנת למנוע מהתוקפים לפרוץ לאתרים במטרה להשחית אותם או לפרוץ לבסיסי הנתונים שלהם. גם בחינה במפות דינאמיות המציגות את התקפות ה-DDoS הידועות על מפת העולם לא מראה תוצאות חריגות למדינת ישראל. אפשר לצפות במפות כאלו באתרים של akamai, קספרסקי,
גוגל/> ו-prolexic.

המלחמה מתנהלת בעיקר בשירות טוויטר שם אנונימוס מדווח על ההתקפות שלו (אלו שהצליחו כמובן) ובשירות Pastebin אליו מעלים ההאקרים קבצים עם נתונים מהפריצות שהם מבצעים לבסיסי נתונים באתרים השונים. נכון לכתיבת שורות אלו יש טענות לגבי פריצה לאתר משרד החינוך ואתר רשות שדות התעופה, אתר מבקר המדינה, האתר לביטחון פנים, אתר הליכוד, נטוויזן ואתרי חברות הסלולר.

כמו כן יש ניסיונות להפיל את אתר המוסד ואתרים נוספים המזוהים עם ממשלת ישראל. בנוסף, פורסמו נתונים של אלפי גולשים ישראלים וכן נתונים אודות עובדים של מכון הייצוא וחברת חשמל.

מחברת אבנת אבטחת מידע נמסר כי "היקף הפעילות עד כה, בפועל קטן משמעותית מזה שהיה בשנה שעברה, אז נחשפנו בכל שעה כמעט לרשימה של עשרות ומאות אתרים שנפרצו ובוצע בהם דיפייסמנט או גניבה של רשימות דוא"ל. גם ההתפארות ברשתות החברתיות כרגע היא יותר דיבורים ופחות מעשים. אנחנו ממשיכים להמליץ על משנה זהירות, הימנעות מפתיחת קבצים ולינקים לא מזוהים או לא הגיוניים וממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות".

ויש גם תגובה ישראלית. האקר בשם Z3R0DayZ פרסם הבוקר בחשבון שלו בטוויטר @IsraeliElite רשימת נתונים על גולשים ערביים כתגובה להתקפת אנונימוס.

Good Morning Leaked Arab INFO By Z3R0DayZ http://t.co/PyUGbAI3Jg

— Israeli Elite Force (@IsraeliElite) April 7, 2014