התע"א תסייע לעקוף את הפקקים בדרך לעבודה

החברה חתמה על הסכם עם SkyTran לבנות מדגים טכנולוגי לתכנון מערכת תחבורה מבוססת רחיפה מגנטית, לפיתרון לפקקים

התעשייה האווירית וחברת skyTran האמריקאית חתמו על הסכם לביצוע בדיקות היתכנות של מערכת תעבורה עילית, חדשנית ומהירה המבוססת על טכנולוגיית רחיפה מגנטית. מערכת SkyTran מיועדת לתת מענה ייחודי לבעיות עומסי התנועה והפקקים, וכוללת רכבים "חלליים" דו מושביים הנשלטים על ידי מערכת ממוחשבת ונעים בריחוף מגנטי מעל מערכת מסילות עיליות.

המערכת מיועדת להסעת נוסעים באופן יעיל, כלכלי, וידידותי לסביבה. בדיקות ההיתכנות יתבצעו בתעשייה האווירית בהיבטי בטיחות, תכנון הנדסי, צריכת חשמל, אלקטרומגנטיות ועוד. בשטחי התעשייה האווירית ייבנה מדגים טכנולוגי על בסיס ריחוף מגנטי הכולל מסילות בגודל מלא ובאורך של כ- 200 מטרים לבדיקת תפקודי המערכת בגודל אמיתי. הבדיקות צפויות להסתיים בסתיו 2015.

חברת skyTran צופה שלאחר השלמת שלב בדיקות ההיתכנות ושלב פיתוח המערכת, יחל שימוש מסחרי ראשוני במערכת בעיר תל אביב, וכן בערים נוספות בעולם. בעשור האחרון, שוקדת התעשייה האווירית על פיתוח קו מוצרים חדשניים לטובת השוק האזרחי. בניית המדגים הינה חלק מתכניות החברה להתרחבות לתחומים עתידיים ולהרחבת סל הפתרונות המסחריים המתקדמים. דוגמא לפרויקט מסוג זה היא מערכת הטקסיבוט –המיועדת להוביל מטוסים מהטרמינל למסלול ההמראה, תוך חסכון משמעותי בדלק והפחתת זיהום האוויר הנגרם בהסעה הנהוגה כיום.

ג'רי סנדרס, מנכ"ל חברת skyTran אמר: "תמיכתה של התעשייה האווירית היא פריצת דרך עבור skyTran. התעשייה האווירית, בעלת שם עולמי בפיתוח כלי טיס, אוויוניקה ומערכות מתקדמות היא השותפה המתבקשת עבור skyTran בשלב חשוב זה".

יוסי מלמד, מנהל מפעל להב, המוביל את פעילות הרובוטיקה של התעשייה האווירית אמר: "אנו גאים להיות חלק מפיתוח משמעותי בעולם התחבורה, שהינו בעל פוטנציאל שינוי והשפעה של ממש על חיי כולנו. אנו שמחים להקים את המדגים הטכנולוגי לבדיקת המערכת תוך שימוש ביכולותיה המתקדמות של התעשייה האווירית בתחומי ההנדסה, הרובוטיקה, והשליטה ובקרה".

You might be interested also