התע"א מקימה מרכז מו"פ סייבר

החברה מקימה את המרכז בסינגפור בשיתוף הרשות הסינגפורית לפיתוח כלכלי. המרכז יעסוק בפיתוח פתרונות להתמודדות עם בעיות מורכבות וזיהוי מתקפות

יוסי וייס ויו קיט צ'ואן (צילום: התע"א)

התעשייה האווירית (תע"א) הכריזה בסלון האווירי בסינגפור, על שיתוף פעולה בנושאי סייבר עם EDB, הרשות לפיתוח כלכלי בסינגפור (Singapore Economic Development Board).

המרכז דומה במתכונתו למרכז הנגשת הסייבר (Cyber Accessibility Center) של התע"א שהוקם בישראל. מטרתו הינה פיתוח והצגת פתרונות להתמודדות עם בעיות מורכבות בזירת הסייבר, פיתוח אבות-טיפוס לפתרונות, הבאתם לבשלות ושיווקם לשווקים המקומיים ובינלאומיים. כוח העבודה יתבסס בעיקר על עובדים מקומיים בסינגפור: חוקרים, מהנדסים, מדענים ומומחי מחשבים (הידועים כ"האקרים עם כובע לבן"), במטרה לטפח ולבנות יכולת מקומית שתשאב את סמכויותיה משיתוף פעולה עם מוסדות אקדמאיים ומכוני מחקר מקומיים ובינלאומיים.

המרכז החדש צפוי לגדול ולהתפתח בחמש השנים הקרובות, ויעבוד בסינכרון עם התע"א. זאת על מנת להבטיח כי תחומי המו"פ שלו עולים בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה, מפת הדרכים שלה ומטרותיה ארוכות הטווח. המחקר הראשוני יתמקד בתחומים קריטיים ומתפתחים: יכולות הגנה אקטיבית - זיהוי מתקפות סייבר ותפיסת התוקפים בשעת המעשה, איכון מיקומם הפיזי של תוקפי סייבר, יכולות זיהוי חריגה מהתנהגות שגרתית במרחב הסייבר, אשר עשויה להעיד על שלבים ראשונים של תקיפת סייבר.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר במעמד השקת שיתוף הפעולה בסלון האווירי בסינגפור כי "אנו שמחים על תמיכת EDB בהקמת מרכז מו"פ בתחום ההתראה המוקדמת בסייבר בסינגפור. אנו מחשיבים את תחום הסייבר כקריטי, כמו לקוחותינו, ומאמינים שכל הקשור לתחום, ימשיך להתפתח ויצטרף להיצע הפתרונות הייחודי של התעשייה האווירית".

מר יו קיט צ'ואן (Yeoh Keat Chuan) מנכ"ל EDB אמר "אנו מקדמים בברכה את החלטת התע"א להקים בסינגפור מרכז מו"פ בתחום התרעה מוקדמת בסייבר. מספר הולך וגדל של חברות מפתח פתרונות חדשים ויכולות בסינגפור על מנת להתמודד עם האיום של התקפות סייבר על תאגידים וממשלות. הקשר החזק שלנו לשווקים אזוריים, הגישה למאגרי הון אנושי מגוון ומוניטין יוצא מן הכלל, יעזרו לחברות אלו, לענות על הביקוש הגובר באסיה לפתרונות מסוג זה".

You might be interested also

Screenshot of the closing session from the OECD conference website 

Annual cyber conference of OECD, led by Israel, comes to an end

In the closing session, the heads of cyber agencies from around the world presented the cyber policies of their countries and expressed their desire to promote multinational cybersecurity cooperation. Israel's Yigal Unna said the ability to become more secure depends directly on the ability of the agencies to work together