התע"א חושפת: ה"סופר הרון"

הכטב"מ החדש מתוצרת התעשייה האווירית נחשף בסלון האווירי בסינגפור. הוא מהיר יותר ובעל יכולות מתקדמות יותר מאשר קודמיו

התעשייה האווירית (תע"א) חשפה את כלי הטיס הבלתי מאויש (כטב"מ) החדש מתוצרתה – "סופר הרון", בטקס חגיגי שהתקיים בסלון האווירי הבין לאומי בסינגפור.

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס אמר:  אנו גאים להציג את הדור החדש של מל"טי התעשייה האווירית. סופר הרון מוביל את יכולות כלי הטיס הבלתי מאוישים מסוגו בארץ ובעולם. כלי טיס חדש זה מבוסס על מל"ט ההרון של התעשייה האווירית אשר זכה להכרה בין לאומית בהישגיו הייחודיים ויכולותיו המתקדמות".

סופר הרון פותח בתע"א על מנת לענות לצרכים המתקדמים בקרב לקוחות. המל"ט החדש כולל מנוע דלק כבד (דיזל) של 200 כוחות סוס ומערכת הנעה מתקדמת אשר משדרגים באופן משמעותי את ביצועיו ויכולותיו השונות, כולל כושר הנשיאה ושיעור הטיפוס. מהירותו של הסופר הרון מגיעה ל- 150 קשר ויותר.

מערכות האוויוניקה המתקדמות של הסופר הרון ( בעלות יתירות משולשת ), מערכות ממוחשבות נוספות , יכולות עיבוד מתקדמות, הספק חשמלי מוגבר וארכיטקטורת מערכת המאפשרת שילוב יעיל ופשוט של מטע"דים (מטענים ייעודיים) מתקדמים, מחזקים את פוטנציאל ההתפתחות העתידי של המל"ט.

למערכות סופר הרון תצורות מרובות שיכולותיהן המבצעית הוכחו בהצלחה רבה למשימות מודיעין, עקיבה, זיהוי, רכישת מטרות, סיור ימי ועוד. ריבוי החיישנים, מערכות תקשורת מהשורה הראשונה ויכולות מוכחות לשילוב במרחב האווירי מהוות נדבך נוסף וחשוב ביכולותיו המתקדמות של סופר הרון.

You might be interested also