התכנון האלקטרוני מורכב יותר

את הדברים אמר מנהל מרכז המכירות של סינופסיס בישראל , אהוד לוונשטיין, בכנס התקשוב הבינלאומי השני שערך מגזין ישראל דיפנס. "לחייל של היום יש קשר הדוק הרבה יותר עם מפקדים וחיילים אחרים באמצעות מכשירים ניידים שבאמצעותם מועברים תכנים דו כיווניים המחייבים מערכות מתוחכמות ומאובטחות בכדי להגן על התכנים מיירוט או מעיוות"

אהוד לוונשטיין, מנהל מרכז המכירות של סינופסיס בישראל

אתגרי התכנון האלקטרוני של חברות ביטחוניות ייעשו הרבה יותר מורכבים בשנים הקרובות. כך אמר אהוד לוונשטיין, מנהל מרכז המכירות של סינופסיס בישראל בכנס התקשוב והסייבר שערכה Israel Defense.

לוונשטיין ציין כי "המכשירים המתרבים בהם משתמשים החיילים של היום בשטח צריכים להיות יעילים יותר, קטנים יותר, בעלי חיי סוללה ארוכים ועם צריכת זרם מינימלית. הדרך היחידה האפשרית כיום לממש פתרונות אפקטיביים היא באמצעות טכנולוגיה ורכיבי סמיקונדקטור מתקדמים. תהליך התכנון של רכיבים אלה מתאפשר בעזרת מערכות EDA (כלים לתכנון אלקטרוני) ושימוש גובר והולך במודולים של קניין אינטלקטואלי (IP) , וסינופסיס מובילה את שני התחומים הללו".

לדברי לוונשטיין, התעשיות הביטחוניות בישראל הן חלוצות ופורצות דרך בעולם. דווקא בסביבה כזו נדרשים מיטב הכלים והתמיכה לתכנון אלקטרוני, דוגמת כלי סינופסיס. לוונשטיין ציין כי "כבר בשלבים מוקדמים מאוד של התכנון, ה-EDA משפר את האוטומציה והגברת התפוקה של תהליך התכנון, מבצע בו אופטימיזציה ומקצר את התהליך ככל הניתן.

כלי ה-EDA מבצעים סימולציית פעולה ובדיקות וירטואליות לפני שהמוצר נבנה, עוד לפני שלב פס הייצור. בדיקות אלה בוחנות מראש את ההתנהגות הצפויה של המוצרים ובכך חוסכות לחברות המשתמשות הרבה שגיאות שגילוין המוקדם מונע תקלות בזמן אמת והרבה מאוד כסף שדרוש לתיקון או החלפת ציוד תקול בשטח".

"מעבר לכך, כלי ה-EDA מאפשרים לגבש את התכנון הקטן ביותר מבחינת כמות הרכיבים שנדרשים לממש רעיונות נתונים", הדגיש לוונשטיין. "ללא רמה טובה של אופטימיזציה ואוטומציה, חברות משלמות מחיר במונחים של גודל הרכיבים, משקלם וצריכת האנרגיה שלהם בכדי לממש את הפונקציות הנדרשות ועשויות לאבד נתח שוק לחברות שמציגות פתרון עדיף. כשממזערים את הרכיבים, המערכת הסופית קטנה וקלה יותר ולכן קל גם יותר לשנע אותה בשדה הקרב".

לוונשטיין ניתח בהרצאתו את השפעת השינוי בשדה הקרב המודרני על המערכות האלקטרוניות. לדבריו, לחייל של היום יש קשר הדוק הרבה יותר עם מפקדים וחיילים אחרים באמצעות מכשירים ניידים, והוא עושה שימוש הולך וגדל במכשירי חישה ובהתקנים אחרים כגון אמצעים לניווט של מזל"טים ושל טילים. עומס המכשירים אותם צריך החייל בשטח לתפעל גדל בצורה משמעותית.

מכיוון שהטכנולוגיה של רכיבי הסמיקונדקטור התקדמה מאד ומאפשרת פתרונות זעירים להעברת כמות וקצב מידע אדירים, אנו כבר עדים למציאות שבה הן מזלטי"ם והן החייל בשטח יכולים לשדר את מפת הקרב בווידאו ולקבל בזמן אמת הנחיות ממרכזי פיקוד. התכנים שמועברים בין החיילים למרכזי הפיקוד הם דו כיווניים ומחייבים מערכות מתוחכמות. זהו אחד הגורמים להחרפת הצורך באבטחת מידע, שחלק ממנה ממומש בתוכנה וחלק ממומש בחומרה. יש לאבטח היטב את המערכות ולהגן על התכנים מיירוט או מעיוות.

You might be interested also