התחרות על ניו נגה לייט

איש העסקים סמי קצב וחברה הודית הגישו בקשות לרכישת החברה הביטחונית הנמצאת בקשיים. ניו נגה לייט עוסקת בתחום האופטיקה וראיית לילה

סמי קצב

על הכוונת של סמי קצב: איש העסקים, בעל קבוצת SK, אשר בבעלותה חברת IWI, הציע לרכוש את החברה הביטחונית ניו נגה לייט בסכום של 14 מיליון שקלים. לעומתו קבוצה הודית, Mechvac' הציעה כ-12 מיליון שקלים לרכישת החברה מקצרין.

ניו נגה לייט היא אחת הספקיות העיקריות של משרד הביטחון בתחום מערכות ראיית לילה ואופטיקה. החברה מייצרת כוונות לילה לכלי נשק קלים, בין היתר. בחודש שעבר פנתה החברה להקפאת הליכים בעקבות קשיים אליה נקלעה. קצב, כאמור הגיש בתחילה הצעה לרכישת החברה תמורת כ-6.5 מיליון שקלים, ואז הכפיל את ההצעה, עם הגשת ההצעה הנגדית מהודו.

לאחר סבב התמחרות בין קבוצת SK לבין הקבוצה ההודית, הודיע נאמן ניו נגה לייט עו"ד אמיר פלמר לבית המשפט על ההצעות שהוגשו והוא צפוי לדון בנושא מחר (חמישי).

יש לציין כי עדיין קיימת תביעה של עובדי החברה מול קבוצת SDS לפירוקה. בראש העובדים עומד סמנכ"ל השיווק אלון אברמוביץ'. העובדים הביעו את התנגדותם למכירת החברה לקצב. על פי פרסומים בכלי התקשורת העובדים טוענים כי קצב מתכנן לפטר את מרביתם ולסגור את החברה

קצב עצמו אמר ל"כלכליסט" כי "אני עדיין לא ראיתי הודים ציונים. יש לנו ניסיון מוכח בהצלת מפעלים בקשיים בישראל. עשיתי זאת בעבר עם מספנות ישראל ועם תעש והצלתי עשרות עובדים".

קבוצת SK של סמי קצב כוללת מספר חברות מובילות בתחום הבטחון כגון מספנות ישראל שבונות כלי שיט עבור חיל הים הישראלי וחילות נוספים בעולם, מפרולייט (יצרנית מוצרי אלקטרו אופטיקה), פולס אינטקו סיסטמס (יצרנית לייזר ומערכות ראית לילה), יוניסקופ ועוד. כמו כן מחזיקה קבוצת SK בחברת IWI מפעל לנשק קל (שהייתה בעבר בבעלות תעש).

You might be interested also

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

The true cost of ransomware attacks

A survey conducted by Cybereason finds that 50% of companies experienced a ransomware attack during the last year, 46% of organizations that paid the ransom did not get all of their data back, and 80% of organizations that decided to pay experienced another attack