השב"כ במאמץ גיוס של אנשי סייבר

לאור האיומים שמציב המימד הקיברנטי, בשירות הביטחון הכללי פותחים במאמץ גיוס של אנשי סייבר להגנה על תשתיות ומתקנים קריטיים לאומיים. המאמר המלא, בגיליון החדש של ישראל דיפנס, השבוע בבתי המנויים ובחנויות

חמ"ל הסייבר של השב"כ (צילום: באדיבות השב"כ)

בשירות הביטחון הכללי (שב"כ) עושים בחודשים האחרונים מאמץ לגיוס של עשרות אנשי סייבר. זאת על רקע התגברות האיומים במימד הקיברנטי על תשתיות קריטיות וגופים לאומיים ישראלים. הגיליון החדש של ישראל דיפנס (מספר 19) היוצא לאור בימים אלו, ויגיע השבוע לבתי המנויים וחנויות נבחרות, מספק הצצה נדירה לפעילות אגף הסיגינט-סייבר שהוקם בשב"כ כחלק מהמהפכה המודיעינית שעוברי גופי המודיעין הישראלים.

"המאבק להגנה על גופי התשתיות הקריטיות של ישראל מפני מתקפות הסייבר מלווה במלחמת מוחות", אומרים בשב"כ. "החומות בהחלט לא מספיקות, נדרשות גם תחבולות כמו שימוש בסוכנים כפולים ועוד המצאות יצירתיות, ברשת כמובן", מוסיפים גורמים באגף.

כזכור, בישראל מורגש השבוע מתח לקראת המתקפה המובטחת של ארגוני האקרים שונים, תחת המטרייה של ארגון "אנונימוס", על אתרים ישראלים. הארגונים הבטיחו כי ב-7 באפריל, במלאות שנה למתקפה ב-2013, יותקפו אתרים ישראלים שונים כגון אתרי ממשלה ואתרים של גופים לאומיים בישראל.

עוד על המהפכה בשב"כ ובארגוני המודיעין בגיליון 19 של ישראל דיפנס, היוצא לאור בימים אלה. השבוע יגיע המגזין לבתי המנויים ולרשתות נבחרות

 

You might be interested also