השבוע: גיליון חדש !

ראיון נדיר עם ראש אגף ה-IT של השב"כ על טכנולוגיה וסיכול, האם העתיד נמצא בלייזר? מה באמת עומד מאחורי גל הג'יהאד העולמי? וגם: מפקדי פלגות של חיל הים בראיון משותף, ועוד עשרות ראיונות ומאמרים מרתקים

השבוע יופץ הגיליון החדש של המגזין ישראל דיפנס. הגיליון, 23 במספר, יגיע לבתי המנויים בימים הקרובים ולרשתות חנויות נבחרות.

והפעם: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בראיון על רקע ההסלמה בשטחים ובתוך תחומי הקו הירוק וגם על הלקחים שהפיק מפעילות הגופים שתחת אחריותו במהלך מבצע "צוק איתן". אהרונוביץ' גם חושף בריאיון את תכניתו להקים אגף אווירי משותף לגופי החירום וההצלה.

עוד בגיליון - חיים תומר במאמר מיוחד על תאוריית הדורות בעולם הערבי. תומר מנסה לענות על השאלה האם העולם מתקדם בצעדי ענק לעימות כלל בין מהערב לאיסלאם הקיצוני, או שדמותו של מה שמכונה "האדם הערבי הסביר" יצליח לשנות את תמונת המצב ולהגיע לפשרה ללא שפיכת דמים מיותרת.

האלוף (מיל') דוד עברי, לשעבר מפקד חיל האוויר וראש המועצה לביטחון לאומי, וכיום סגן נשיא בואינג העולמית ונשיא בואינג ישראל, על מקומו של נשק לייזר בעתיד, לאחר ההצלחה של מערכת "כיפת ברזל" במהלך המבצע האחרון ברצועת עזה.

וראיון ראשון אי פעם עם ראש אגף הטכנולוגיות בשב"כ, שפרש לאחרונה, בו הוא מספר על יכולות איסוף המידע בעידן הביג דאטה ואומר "לא מעט מחבלים מסתכלים עלינו מהשמיים בגל הביג דאטה".

מפקדי פלגות הבט"ש בחיל הים בראיון משותף על האתגרים באבטחת אסדות הגז של ישראל אל מול האיומים הביטחוניים מהדום ועד הצפון.

וגם - מפקד מרכז הל"א של צה"ל במהלך "צוק איתן" על יישומה של תפיסת צה"ל רשתי במהלך הלחימה וההתמודדות עם האיומים המודרניים המתפתחים במהרה בד בבד עם הטכנולוגיה.

מנהל מערכות המידע של הרשות לניירות ערך מספר על האיומים הקיברנטיים לכלכלה הישראלית.

ו-20 שנה אחרי, אנו שבים לעבודת המודיעין שנעשתה במטרה לאתר את החייל החטוף נחשון וקסמן ולנסות לחלץ אותו מהבית בו הוחזק באיו"ש. תא"ל (מיל') אמנון סופרין, שב לאותם שישה ימים באוקטובר 1994, ונותן הצצה אל מאחורי הקלעים של המבצע, שהסתיים בתוצאות קשות עם מותם של וקסמן ושל סרן ניר פורז ז"ל.

גיליון מספר 23 של ישראל דיפנס, בימים הקרובים בבתי המנויים ורשתות נבחרות

You might be interested also