"הרמטכ"ל הבא יהיה מקרב שורות הצבא"

השר יעלון אמר בתדרוך לכתבים צבאיים כי מבחינתו האלוף (מיל') יואב גלנט אינו מועמד להחליף את בני גנץ כרמטכ"ל הבא של ישראל

שר הביטחון בוגי יעלון רומז כי האלוף (מיל') יואב גלנט אינו נחשב עבורו כמועמד לרמטכלות כמחליף של הרמטכ"ל המכהן בני גנץ, שאמור לסיים את תפקידו ב-15 בפברואר 2015. בשיחה עם כתבים צבאיים לרגל ראש השנה אמר יעלון כי הרמטכ"ל ה-21 של צה"ל ייבחר מבין האלופים המכהנים ואין במרוץ מועמדים מבחוץ.

בימים האחרונים התפרסמו שורה של ידיעות לפיהן גלנט רואה בעצמו מועמד לרמטכ"לות וכאשר נשאל על כך בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2 ענה כי אם הממשלה תקרא לו הוא יקבל את ההחלטה. לדברי גורמים ביטחוניים בכירים יעלון למעשה רמז היום כי הוא מתכוון למנות את סגן הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לתפקיד הרמטכ"ל הבא, מינוי שנתפס בצה"ל כמינוי טבעי. יעלון אמר היום "הפארסה של הפעם הקודמת לא תחזור על עצמה. לאחר החגים אראיין את המועמדים ואתייעץ עם שרי הביטחון והרמטכ"לים לשעבר.

יעלון אמר עוד שנגד איש מהמועמדים לרמטכ"לות אין חקירות פליליות פתוחות ובכך רמז כי גם שרבוב שמו של אייזנקוט ל"פרשת הרפז" אינו פוסל אותו מבחינת יעלון לכהונת הרמטכ"ל. יעלון גם התייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בנושא. לכאורה מותירה אמירתו של יעלון גם את אלוף פיקוד הצפון היוצא, יאיר גולן, כמועמד לרמטכ"לות וההערכה היא שהוא ימונה לסגנו של אייזנקוט ויתמודד עוד ארבע שנים לכהונת הרמטכ"ל.

ובתוך כך נודע כי הרמטכ"ל בני גנץ הדיח משירות מילואים קצין ששירת במבצע "צוק איתן" בעזה שנחשד בהדלפת מידע צבאי לשר נפתלי בנט. מידע שבו השתמש בנט כדי לנגח את יעלון והרמטכ"ל גנץ בישיבות הקבינט. לדברי גורם בטחוני בכיר השר בנט פתח ערוץ פרטי עם קצין זה ללא אישור שסיפק לו מידע על הכנות צה"ל לפעולה הקרקעית, הפעילות נגד מנהרות ואמצעי לחימה שונים. מידע שאותו הציג בנט בדיוני הקבינט כדי לנגח את ראשי מערכת הביטחון. בעקבות כך נפתחה חקירה והגיעו לאותו קצין מילואים ושירות המילואים שלו הופסק והוא ננזף.

יעלון גם רמז שישראל אכן מספקת מודיעין לארצות הברית באשר למלחמתה בדאע"ש ואמר כי קיים שיתוף פעולה מודיעיני הדוק בין הצדדים וכאשר בידי ישראל מידע מודיעיני המעניין את ארה"ב, היא חולקת אותו איתה. יעלון העריך כי חמאס לא יחדש את האש ולא יירה לעבר הדרום בראש השנה, במלאות חודש להפסקת האש בסיום מבצע צוק איתן. הוא העריך כי בנוסף לפתיחת מעברי כרם שלום וארז והגדלת תחום הדיג לשישה מייל גם סוגיות נוספות ייפתרו והלחימה לא תחודש.

You might be interested also