הרמטכ"ל במכתב תלונה חריף לנתניהו נגד ראש השב"כ

מלחמות היהודים: הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שלח מכתב חריף לראש הממשלה בו הוא מתריע על משבר אמון בין צה"ל לשב"כ

משבר אמון חריף בין ארגוני המודיעין הישראלים: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב תלונה נגד ראש השב"כ יורם כהן, שבו התריע על משבר אמון חריף בין שני ארגוני הביטחון וביקש מנתניהו לקרוא את כהן לסדר, כך מדווח העיתון "הארץ".

על פי הדיווח, גורמים בכירים הגדירו את מערכת היחסים בין צמרת הפיקוד בשני הארגונים כ"מלחמת עולם". הרקע למשבר הוא השאלה סביב סוגיית מתן ההתרעה המודיעינית למלחמה עם חמאס בקיץ האחרון. על פי טענת השב"כ, הוא העביר התרעה על כוונות חמאס לפתוח במערכה וסוגיית איום מנהרות הטרור כבר מספר חודשים לפני פרוץ הקרבות. בצבא מכחישים את הדברים. המשבר החל כבר בישיבת הקבינט הראשונה בתום מבצע "צוק איתן" אז פרץ וויכוח בין ראש השב"כ יוסי כהן וראש אמ"ן דאז האלוף אביב כוכבי.

ההאשמות ההדדיות קיבלו נופך ציבורי עם פרסום התחקיר בנושא בתוכנית "עובדה" של אילנה דיין בה האשימו אנשי שב"כ את הצבא ב"אי-קריאת המפה" והבנה של ההתרעות שהארגון העביר כבר חודשים לפני הלחימה ברצועת עזה.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy