הרמטכ"ל: אין תחליף ליכולת התמרון במצבי השגרה, החירום והמלחמה

רא"ל בני גנץ נאם בסיום קורס קציני יבשה והתייחס לאירועים בכל גזרות הלחימה. במהלך פעילות צה"ל באיו"ש נפצע קשה פלסטיני לאחר שלא נענה להוראות החיילים

בגזרת יהודה ושומרון ממשיכים בחיפושים אחר שלושת הנערים שנחטפו לפני כשבועיים באזור גוש עציון. כוחות צה"ל עצרו עשרה מבוקשים ברחבי הגזרה. במהלך הפעילות נרשמו הפרות סדר במחנה אל עמרי ומעט בדורא.

במהלך ניסיון מעצר מבוקש הלילה הוא ניסה לברוח ולא נענה להוראות הכוחות וגם פתיחה באש, כתוצאה מזה הוא נורה ומצבו הוגדר קשה, מדובר באיש חמאס. מהצבא נמסר עוד כי פלסטיני שנפצע שבוע שעבר במהלך פעילות הכוחות באיו"ש מת בבית החולים. 

בצה״ל הוחלט כי חניכי קורסים שמתקיימים יגיעו לתגבר את הכוחות בחברון. ובהתאם להחלטת הקבינט, נושא חג הרמדאן שיחל בקרוב לא נכלל בשיקולי החיפושים. בצבא החליטו להתאים את הפעילות לימי החג.

אמש נאם הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בקורס סיום של קציני יבשה והתייחס למבצע "שובו אחים": "החיילים והמפקדים שפגשתי בשטח הופכים כל אבן ואבן וערוכים לכל התרחשות. הם חדורי אמונה ומטרה ונחושים להשלים את המשימה. הם עושים כל מאמץ כדי להשיב את נפתלי, את אייל ואת גיל-עד למשפחותיהם, והם ימשיכו לפעול לילות כימים, ככל שיידרש עד למציאתם. זוהי המשימה הנוכחית, והם מבינים את החשיבות שבהשלמתה בהקדם".

רא"ל גנץ הוסיף ואמר כי "במקביל לחיפושים הנרחבים אנו פוקחים עין על המצב בסוריה ובשאר הגזרות, ונדע לזהות כל הסלמה ולהגיב בהתאם לכך בזמן ובאמצעים הדרושים. זו ההתרחשות בזמן אמת, עליה אתם עומדים לפקד. למוכנות ולאינטנסיביות הזו אתם תדרשו, לזה הכינו אתכם כאן. המאמצים המלווים את אירוע החטיפה ממחישים פעם נוספת את מה שידוע לנו משכבר הימים. אין תחליף ללוחם בשטח, אין תחליף לאנשים על הקרקע, הנמצאים במוקד ההתרחשות, ואין תחליף ליכולת התמרון במצבי השגרה, החירום והמלחמה".

You might be interested also