"הקרע בין הארגונים - רע"

שר הביטחון התייחס לפגישה בין הרמטכ"ל לראש השב"כ ואמר כי "אירוע כפי שהיה השבוע אסור שיחזור על עצמו. המקום הנכון ללבן כל מחלוקת בנושאים כה קריטיים וחשאיים למדינת ישראל, הוא בחדר הסגור"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון התייחס למפגש ה"סולחה" בין הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לראש השב"כ יורם כהן והודיע כי "שיתוף הפעולה בין צה"ל לשב"כ הוא חשוב מאין כמותו לביטחון המדינה ולביטחונם של אזרחיה". השניים נפגשו בשישי לאחר שהמחלוקת בין הצדדים בנושא קיומה של התרעה למלחמה עם חמאס בקיץ האחרון הגיעה השבוע לשיאים חדשים וגררה סערה ציבורית.

יעלון הודיע עוד כי "הקרע שנוצר בין הארגונים בשבוע האחרון היה רע למדינת ישראל, וטוב שהעניין לובן בין הרמטכ"ל לראש השב"כ. אני פוגש את קציני וחיילי אמ"ן ואת אנשי השב"כ לא אחת - הם הטובים ביותר שיש לנו. הם עושים לילות כימים כדי להביא לקברניטים בדרג הצבאי והמדיני את המודיעין הטוב ביותר, תוך השקעת מחשבה, יצירתיות ומעוף במציאות מורכבת, מאתגרת ורבת שינויים, ואם דבר זה ייפגע - כולנו ניפגע.

"אירוע כפי שהיה השבוע אסור שיחזור על עצמו. המקום הנכון ללבן כל מחלוקת בנושאים כה קריטיים וחשאיים למדינת ישראל, הוא בחדר הסגור וחובה להקפיד על כך", לשון הודעת שר הביטחון.

כזכור, בתחילת השבוע, המחלוקת בין הצדדים התפרסמה ברבים בעקבות שידור כתבה בתוכנית "עובדה" של אילנה דיין. בתוכנית טענו אנשי שב"כ כי העבירו לצבא התרעה על כוונות חמאס לצאת למלחמה בישראל כבר בינואר 2014, ובצבא הכחישו זאת. בעקבות שידור הכתבה שלח הרמטכ"ל מכתב ביקורת חרי, לראש הממשלה בו הוא דרש את התנצלות ראש השב"כ על הדברים שפורסמו. ראש הממשלה נתניהו זימן את הצדדים לשיחת הבהרה במשרדו ברביעי האחרון. בבוקר חמישי פירסם השב"כ הודעת הבהרה בה נטען כי ההתרעות שהועברו על ידיו היו רק על אימונים של חמאס ולא מעבר לכך.

כאמור, אתמול, נפגשו גנץ וכהן וליבנו את הדברים.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport