הקבינט ידון בהסכם הפיוס בין פתח לחמאס

בישראל מבקשים לבחון את ההשלכות של חתימת הסכם הפיוס בין פתח לחמאס על המשך המשא ומתן. ביקורת קשה על המהלך הפלסטיני בארץ ובעולם

הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס לדון בהשלכות האפשריות של הסכם הפיוס הפלסטיני בין חמאס לפתח שנחתם ברצועת עזה. על פי ההסכם שהתגבש ממשלחת אחדות פלסטינית תוקדם בתחילת חודש יוני ותוך חצי שנה יתקיימו בחירות כלליות ברשות הפלסטינית. במהלך חודשים אלו ישולבו בכירי חמאס והג'יהאד האיסלאמי בתפקידי מפתח ברשות.

בירושלים הגיבו בכעס לדבר הפיוס ואמרו כי מדובר בצעד חד צדדי שעלול להביא לסיום המשא ומתן על הסדר בין ישראל לפלסטינים. אולם יש גורמים מדיניים שטוענים שיש לחכות לראות מה יביא יום. לטענתם בשנים האחרונות כבר נחתמו הסכמים בין פתח לחמאס שכלל לא יושמו.

גם בארה"ב התקבל דבר ההסכם בביקורת קשה. דוברת מחלקת המדינה ג'ן סאקי אמרה כי הממשל האמריקאי לא יכיר בממשלה פלסטינית שלא מכירה במדינת ישראל, מנהלת איתה משא ומתן ונוטשת את דרך הטרור.

במערכת הביטחון אמרו אתמול כי יש לבחון את דרכי התגובה, במידה של ירי רקטות מרצועת עזה, במצב בו חמאס הוא חלק ממשלת אחדות פלסטינית.

You might be interested also

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

New Iranian president elected

The election of Raisi and the weakening of the moderate camp raises the likelihood that Iran, led by him, will not only continue its policy toward Israel but also possibly take even more radical actions