הצצה ראשונה: מערכת ה"חנית" בהכנות לכנס האש

אלביט מערכות תציג לראשונה את מערכת ה"חנית" - מרגמה ניידת על רכב האמר בכנס האש הבינלאומי השלישי שנפתח הערב

אלביט מערכות תציג לראשונה את מערכת ה"חנית" - מרגמה ניידת על רכב האמר בכנס האש הבינלאומי השלישי המתחיל הערב ומתקיים עד ה-21 במאי בבית התותחן בזכרון יעקב. הכנס, העומד השנה בסימן "הפעלת אש מושתתת רשת בסביבה דינאמית", מאורגן על ידי ישראל דיפנס בשיתוף עמותת חיל התותחנים.

בכנס יקחו חלק מאות מבכירי המערכת הביטחונית בישראל, ביניהם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ובכירים נוספים מהצבא ומהתעשיות הביטחוניות.

אלביט מערכות, כאמור, תציג לראשונה את המערכת. בגיליון 20 של ישראל דיפנס, היוצא לאור בימים אלה, מתפרסם ראיון עם בועז כהן, סמנכ"ל מערכות יבשה באלביט המדבר על עתיד התחום ועל המערכות החדישות של אלביט, ביניהן גם ה"חנית".

"אני חושב שהיבשה היא מאוד רלוונטית גם בהתפתחות של מתארי לחימה חדשים. פעם אחר פעם מוכח שחייבים לקיים תמרון, ולכן כל מה שתומך בתמרון ימשיך להתקיים עוד הרבה מאוד שנים. צריך את היכולת להביא מסה קריטית לנקודות מסוימות בשטח, ולא משנה אם זה שטח בנוי, פתוח או מורכב. אנחנו יודעים שבמאמץ אש בלבד לא מצליחים לסגור אירוע. הניסיון מוכיח שמאמץ אש הוא חשוב מאוד וחוסך בחיים של חיילים, אבל הוא אינו מצליח להביא לכדי סיום המערכה. לכן, התמרון הוא בהחלט חשוב", אומר בועז כהן בראיון.

גיליון 20 של המגזין ישראל דיפנס השבוע בבתי המנויים ובחנויות המובחרות

לרישום לתערוכה ולכנס האש הבינלאומי השלישי לחצו על הקישור

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program