הפעם הגזמנו!!

הפעם הגזמנו!!

גלוי נאות - אני לא רץ לכנסת ואינני מנסה לקושש קולות לא מצד זה וודאי לא מהצד האחר. מוצא עצמי כועס מאוד על אופן הצגת המצב ולא פחות על ההשלכות מכך. אנסה בעברית פשוטה לצייר את המצב כפי שאני מבין אותו, לעומת האופן בו הוא מצטייר ואביא דוגמאות היכן שניתן, בדומה לספר ההסברה הטוב ביותר שיצא אי פעם שעוסק בעובדות אל מות מיתוסים.

המיתוס- אנו נלחמים כבר 46 ימים - לא נכון! אנו נלחמים בטרור ועל זכות קיומנו כבר למעלה ממאה שנים ובסבב הזה אין לחימה 46 ימים. שלב הלחימה (לחיסול המנהרות) ערך פחות משלושה שבועות, האדרת משך הלחימה איננה משרתת אף אחד זולת האויב ואינני מבין מדוע ההתעקשות לצייר זאת כך.

המיתוס-אנחנו במלחמת התשה - לא נכון! מלחמת ההתשה ערכה כשלוש שנים. הייתה רק במעורבות צבאית בקו התעלה בעוד בכל הארץ החיים היו רגילים (למעט במשפחות החללים והמשרתים). הסבב הזה לא שונה במאום מהחוויות של תושבי בקעת הירדן בשנות ה-70, תושבי הצפון בשנות ה-80 וה-90 ואף אחד לא קרא לזה "התשה". אז מה השתנה? אני מסכים לתושבי "עוטף ישראל" הם אלו שנמצאים בהתשה ולכן טוב היה לו היו מטופלים כך שרובם ככולם היו מוצאים מטווחי הסכנה, תוך הירתמות מלאה להמשך העבודה החקלאית שבסופו של דבר היא זו שמשרטטת את גבולות המדינה. המשך השימוש ממונח התשה הוא טועה ומטעה!

המיתוס - נורו מטחים - לא נכון! אמש במהלך מהדורת החדשות אנו מתעדכנים על מטח רקטות (ולא טילים) על גוש דן. בפועל 2 רקטות בלבד שגם הן מיורטות על ידי "כיפת ברזל". מטח הוא ירי הכולל מספר דו ספרתי (מעל 10) בו זמנית למקום נתון אחד. מספר האירועים מן הסוג הזה לאורך כול התקופה יכול להיספר על יד אחת...אז למה להפריז? את מה זה משרת?

המיתוס - המדינה משותקת - לא נכון! רוב תושבי מדינה חיים את חייהם, הולכים למסעדות (בעזה אין אפילו מסעדה אחת פתוחה), הולכים לסרטים ומופעים (מבטיח לכם שבעזה אין אפילו בית קולנוע אחד שפועל ולא מתקיימת שם אף הופעת שקיעה /זריחה של אף אומן. ההופעות היחידות שיש שם הן של חיל האוויר), נמל התעופה עמוס (בצדק) בנוסעים שבאים והולכים - כי כך צריך להיות, לעומת עזה ששם אין נכנס ואין יוצא (הרוב המכריע של העזתים מעולם לא היו בחו"ל, גם לא במצרים).

כל האמור לעיל הוא כדי קצת להכניס לפרופורציות את רוב הציבור, כי את המשפחות השכולות ולהבדיל את תושבי עוטף ישראל, מילים מדייקות ככל שיהיו אינם יכולות לנחם.

אז מה בכול זאת יש לנו פה? איזה הישגים יש לחמאס?

חמאס הצליח לדחות את פתיחת עונת הכדורגל. אולי יצליח לשבש את פתיחת שנה הלימודים בדרום הארץ. שיבש ל-48 שעות טיסות נכנסות ויוצאות מנתב"ג. אין ספק שנגרם נזק כלכלי למשק. אולם הוא לא השיג אף הישג צבאי משמעותי בשלב זה, גם לא הצליח להגיע להישג מדיני.

כל חלל וכל פצוע הוא כאב עצום, אבל בו נודה על האמת שברבעון אחד יש לנו יותר הרוגים ופצועים בתאונות דרכים מהיקף הנפגעים במבצע עד כה.

האם הכל טוב? ממש לא. יש עוד הרבה מה לעשות בהמון תחומי חיים, אבל פרופורציות מעולם לא הזיקו כי לראות את התמונה באופן יותר מאוזן ומפוקח.

היות ועסקתי מספיק בטורים קודמים בפרשנות על מה יהיה, אני בוחר הפעם שלא לחזור על עמדותיי, אלא לשרטט את משוואת הפרופורציות על מנת שלא כל דיווח מעוות או שם לא מקצועי יוציא אותנו משיווי משקל.

You might be interested also