הפיינליסטים של ג'יי.וי.פי.

הוכרזו ארבעת הפיינליסטים, מתוך 35 שהתמודדו, בתחרות הסייבר סטארט-אפ שמובילה JVP. ההכרזה על הזוכה, שיצטרף לחממת הסייבר של JVP ב-25 בפברואר

חודש לאחר שהכריזה קרן JVP על תחרות הסייבר סטארט-אפ (Cybertition), אשר תזכה את המנצח בהשקעה של מיליון דולר והצטרפות למיזם הסייבר של JVP Cyber Labs, מודיעה הקרן על ארבעת המיזמים הסופיים, המבטיחים ביותר, שנבחרו מתוך 35 מיזמים חדשניים שנגשו לתחרות.
ארבעת היזמים העומדים מאחורי החברות פורצות הדרך יוזמנו במימון JVP לכנס RSA שייערך בסן-פרנסיסקו. ההכרזה על הזוכה תתקיים באירוע מיוחד שייערך בכנס ב- 25 בפברואר 2014.
כקרן הפועלת בתחום הסייבר בישראל, הקימה JVP בשנה האחרונה את JVP Cyber Labs המהווה נדבך מרכזי בחזון הפיכתה של באר שבע, למרכז הסייבר המוביל של ישראל.
"JVP Cyber Labs מאפשרת לצוות המקצועי של JVP, לעבוד בצמוד ליזמים תוך בניית צוות, מוצר ופיתוח עסקי המותאמים לצרכי השוק, במטרה להבטיח בניית חברות משמעותיות ופורצות דרך", ", אומר יואב צרויה, שותף בחממה הסייבר של JVP.
"הרעיון שקדם ליוזמה להוביל את תחרות הCybertition, היה לזהות יזמות בשלבים מוקדמים בתחום הסייבר המתאימה למסגרת השקעת Early Stage. מתוך עיקרון זה, הקריטריונים המנחים להגשת המועמדות התבססו על: רעיון פורץ דרך, טכנולוגיה חדשנית וייחודית , צורך שוק המצדיק את פיתוחה של הטכנולוגיה, יתרון תחרותי צפוי בתחום הפעילות של המיזם, צוות מקצועי ומיומן ויכולת פיתוח אב-טיפוס של המוצר בתקופה שלא תעלה על 12 חודשים".
התחרות יצרה עניין רב בתעשייה, ובחודש האחרון מעל 50 יזמים בחנו מול JVP את התאמת המיזם לתחרות. מתוכם, כ-35 מיזמים עמדו בתנאי הסף של התחרות. כך הוגש מגוון רחב של מיזמים חדשניים ומעניינים והחל תהליך סינון קפדני ע"פ אמות המידה הנדרשות.
צוות השיפוט כלל את שותפי JVP, כמו גם נציגים בכירים של תעשיית ההייטק העולמית מהחברות הרב לאומיות, הפועלות בשיתוף פעולה עם JVP: Lockheed Martin EMCRSA, MICROSOFT,CISCO, GE וכן המדען הראשי.
"המגמות שעלו באופן מובהק מהמיזמים שניגשו לתחרות, מצביעות על יזמות פורצת דרך בתחום הסייבר בעלות פוטנציאל להקמת הדור הבא של חברות הסייבר הישראליות", אומר נמרוד קוזלובסקי, שותף בחממת הסייבר של JVP.
"מרבית המיזמים מותאמים לצרכים המתהווים של השוק. ככאלו, המיזמים עוסקים בין היתר, בפיתוח מערכות זיהוי וחקר אירועי אבטחת מידע, פתרונות ביומטריים מתקדמים, פתרונות לאבטחת סביבת מחשוב ענן ולאבטחת סלולר, לצד פתרונות מעניינים בתחום ה Scada ומערכות משובצות מחשב (Embedded Software). פרופיל היזמים מרתק ומגוון; אנשי אקדמיה וחוקרים השואפים להטמעה מסחרית של המחקר המתקדם בהובלתם, יוצאי יחידות טכנולוגיות ומערכת הביטחון, מנהלי אבטחת מידע בארגונים גדולים וכן בכירים ומובילים בחברות רב לאומיות".
בתום תהליך המיון הראשוני, נמצאו 8 מיזמים בעלי פוטנציאל להקמת חברה חדשה, משמעותית ופורצת דרך בתחום הסייבר. הבחירה לא הייתה קלה, ומתוך השמונה נבחרו ארבעה מיזמים שצוות השיפוט מצא אותם כמבטיחים ביותר וכבעלי פוטנציאל להיות הדור הבא של חברות הסייבר של ישראל.

Dyadic Security
– (דיידיק סקיוריטי) יזמים: פרופסור יהודה לינדל מאוניברסיטת בר אילן וגיא פאר. החברה מפתחת את הדור הבא של הצפנה במערכות מידע. ייחודו של הפתרון ביכולתו להטמיע שכבת הגנה על מידע רגיש כסיסמאות או מזהים של משתמשים ללא צורך בשינוי ארכיטקטורת האפליקציה המטמיעה. הטכנולוגיה מבוססת על מחקר אקדמי רב שנים בתחום.

Riskless I.D
– (ריסקלס-איי.די) יזמים: אלעד גזית וד"ר לב פייבישבסקי, בעלי ניסיון רב וידע מתקדם באלגוריתמים של למידה ממוחשבת. עם נדידת חלק גדול מהסחר האלקטרוני ממחשבים שולחנים לסלולר, גברה התופעה של הונאות ותרמיות סחר בסלולר המצריכות חשיבה יצירתית לגבי הפתרון המתאים לאיתור ההונאות. הפתרון הייחודי שמציעה RisklessID בתחום ההונאות בסלולר, נועד להגן מפני תרמיות בסחר המתבצעות בשימוש באפליקציות סלולר או באתרים מותאמי סלולר, באמצעות ניתוח פרמטרים טכניים ייחודיים, הנובעים מהמכשיר הסלולרי כמו גם פרמטרים התנהגותיים, המתורגמים לאלגוריתם מתקדם.
Cloud Intact – (קלאוד אינטקט) יזמים: סאסי נתן ואוריאן רוסטוביץ', אנשי אבטחת מידע מנוסים עם רקורד עשיר בניהול אמצעי אבטחת מידע בסביבה ארגונית מורכבת. החברה מתמחה בניהול אבטחה בענן ומציעה פתרון הוליסטי לניהול מכלולי האבטחה בשירותי הענן השונים. באמצעות הפתרון ניתן לנהל מערכות פייר-וול הפרוסות בשירותי ענן שונים ולנהל מגוון שירותי אבטחה ארגוניים המותאמים לסביבת הענן.
Titanium – (טיטניום) מיזם המגיע ממעבדות הסייבר של אוניברסיטת בן גוריון, בהובלת פרופ' יובל אלוביץ. יזמים: פרופ' יובל אלוביץ, מוטי גורי ודודו מימרן. החברה מפתחת טכנולוגיה, מוגנת בפטנט, המבוססת על מחקר אקדמי מוביל בתחום הקשחת מערכות מחשוב קריטיות או מערכות משובצות מחשב (Embedded Software). מדובר בפריצת דרך מחשבתית המאפשרת רק לתוכנה מורשית לרוץ על מערכת ההפעלה, תוך חסימה וניטור כל ניסיון של תוכנה חיצונית בלתי מורשית.
ארבעת היזמים, יצאו לארה"ב בתחילת השבוע הבא, ויתלוו לשותפי הקרן לכנס RSA שייערך בסן פרנסיסקו. ההכרזה על הזוכה תתקיים באירוע מיוחד ב 25 בפברואר, הנערך בשיתוף פעולה עם הקונסוליה הישראלית בסן פרנסיסקו, כחלק מקידום היזמות והחדשנות המאפיינת את חברות הסייבר של ישראל.

You might be interested also