"העולם עובר 'מדיפנס' ל-HLS"

ראיון מיוחד עם מנכ"ל מכון היצוא הישראלי, עופר זקס, לקראת הכנס הבינלאומי הענק לתחומי הגנת המולדת, שייערך בשבוע הבא

במהלך חודש אוקטובר הודיע הוועד האולימפי כי בחר דווקא בחברה ישראלית, ISDS, לנהל את האבטחה של אולימפיאדת ריו דה-ז'נרו, שתיערך בשנת 2016. ההודעה המשמעותית באה לאחר שנים של פעילות לקידום היצוא הישראלי בתחום ביטחון המולדת – HLS. "ענף ה-HLS זוהה על ידי מכון היצוא כמנוע צמיחה ליצוא הישראלי", אומר מנכ"ל המכון היצוא הישראלי, עופר זקס, בראיון מיוחד לישראל דיפנס. הריאיון המלא יתפרסם בגיליון הקרוב של המגזין, היוצא לאור בשבוע הבא.

"הבנו כבר לפני כמה שנים שמדובר בענף עם ערך מוסף ועם יתרונות מובהקים לאקו-סיסטם הישראלי".

מדוע, בעצם?

"העולם הולך ונעשה מולטי-דיציפלינרי", אומר זקס. "הגבולות הברורים של הענף המסורתי – בין אם זה ענף התוכנה או ענף התקשורת או המדיה דיגיטלית – מיטשטשים. העובדה שאנו יודעים לעשות קישורים מאוד מהירים בין עולם תוכן אחד לאחר ולהתמודד עם צורך באמצעות מגוון פתרונות היא אחת החוזקות שלנו, והיא רלוונטית מאוד בתחומים של HLS".

לדברי זקס, שמילא בעברו תפקידים בכירים במשרד החקלאות, מי שהוביל את המהלך להגדרת תחום ה-HLS כמנוע צמיחה הוא סמנכ"ל מכון היצוא, ליאור קוניצקי. הריאיון עם עופר זקס נערך לקראת הכנס הבינלאומי הענק לתחומי ה-HLS, שנערך בישראל בפעם השלישית בין 9 ל-12 בנובמבר 2014, בחסות מדיה של ג'יינס ושל ישראל דיפנס.

"הכנס הזה משתנה עם האתגרים העולמיים ועם היכולת שלנו לעשות את הקישורים הטכנולוגיים והתפיסתיים הנדרשים", אומר זקס. "אנחנו מסתכלים על עולם שבו קונים פחות דיפנס ומתרכזים בתחומי ה-HLS. מסתכלים גם על העולם המפותח וגם על העולם המתפתח. בסופו של יום, המטרה היא להביא במסגרת הכנס את האנשים מחו"ל ולהראות את האמצעים שלנו כאן. ראינו את הכנס משתנה עם השנים ואנו רואים שיש ביקוש עולה וגדל, גם מצד המשתתפים מכל העולם וגם של היכולות המוצגות בכנס".

***
הריאיון המלא עם עופר זקס יתפרסם בגיליון 23 של ישראל דיפנס, היוצא לאור בשבוע הבא