הסלון האווירי בסינגפור: נוכחות שיא של מערכת הביטחון הישראלית

שר הביטחון ומנכ"ל משרדו, מנכ"לי החברות הביטחוניות הגדולות וצמרת המערכת הביטחונית - כולם בסלון האווירי. דיווח מיוחד של עמיר רפפורט מסינגפור

נוכחות שיא של הצמרת הביטחונית הישראלית בסלון האווירי המרכזי של אסיה שנפתח בסינגפור: שר הביטחון, משה (בוגי יעלון) הגיע עם מנכ"ל משרדו האלוף (מיל') דן הראל, ובכירים בחיל האוויר.

גם בכירי התעשיות הביטחוניות ובהם הבעלים של אלביט מערכות מיקי פדרמן, המנכ"ל בצלאל מכליס וכל צמרת החברה.

בתערוכה נמצאים גם בכירי רפאל בראשות המנכ"ל ידידיה יערי ובכירי תעשייה אווירית בראשות המנכ"ל יוסי וייס. יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור נאם כנציג התעשיות הביטחוניות בטקס פתיחת הביתן הישראלי "אני מלא גאווה נוכח התצוגה הישראלית המרשימה, המשקפת את העוצמה הטכנולוגית, החדשנות והיכולות המתקדמות של התעשיות הביטחוניות".

היו"ר הביע הערכתו ותודתו לכל הגורמים במשרד הביטחון, במשרד החוץ וכמובן לעובדים, על העבודה המאומצת הנעשית לאורך כל השנה בכלל ובסינגפור בפרט.

בנאומו ציין מאור כי התעשייה הביטחונית הישראלית מייצאת במיליארדי דולרים, מעסיקה עשרות אלפי עובדים, מפרנסת מאות אלפי בתי אב בישראל והצלחתה תורמת רבות להעצמת המשק, הכלכלה ובטחונה של מדינת ישראל. "בימים אלו מתמודדות החברות עם אתגרים מורכבים בשווקים הגלובליים: ההאטה הכלכלית, הקיצוץ בתקציבי הביטחון, שער החליפין של הדולר. כל אלה מחייבים אותנו להיות תחרותיים מתמיד", ופנה בקול קורא לעמיתיו, למצוא את הדרך לבסס ולהרחיב שיתופי פעולה בשווקים הגלובליים, לטובת העצמת הביצועים בזירה הבינלאומית.

גם לתעש נוכחות גדולה בתערוכה ביתן תצוגה גדול.
 

הביתנים הישראליים זכו כבר בשעות הראשונות להתעניינות עצומה ונערכו בהם עשרות ביקורים של בכירים ביטחוניים מכל רחבי העולם.

הביקורים תואמו על ידי האגף לסיוע ליצוא הביטחוני, סיב"ט, והם כללו ביקורים של שר ההגנה של סינגפור, מפקד חיל האוויר הגרמני, סגן מפקד חיל האוויר הברזילאי ואישים נוספים.

לתערוכה הוזמנו גם כל בכירי הממסד הביטחוני בעבר ובהם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"לי משרד הביטחון לאורך בשנים, ובהם דוד עברי, עמוס ירון ופנחס בוכריס.

בביתן התע"א הציגו את החידושים האחרונים. אחת האטרקציות הייתה מנחת הטלוויזיה לשעבר רות גונזלס, שעסקה בהצגת המוצרים

You might be interested also