הסינים פרצו לפרלמנט האוסטרלי

אם אתם חברה ישראלית שעושה עסקים עם הממשלה האוסטרלית, כדאי שתדעו כי ככל הנראה, פרטי הפרויקט שלכם הגיעו לידיים סיניות. לפי ה-Australian Financial Review, שירותי המודיעין של סין השיגו גישה לרשת המחשבים של הפרלמנט האוסטרלי למשך שנה שלמה

הפרלמנט האוסטרלי - ויקיפדיה

מתקפת סייבר על רשת המחשבים של הפרלמנט האוסטרלי בשנת 2011 אולי נתנה לסוכנויות המודיעין הסיניות גישה למיילים הפרטיים של המחוקקים במשך שנה שלמה. כך על פי דיווח של ה-Australian Financial Review.

העיתון, שצטט מקורות ממשלתיים, אמר כי מידע חדש הראה שההתקפה הייתה נרחבת יותר ממה שחשבו בעבר והיא נתנה לתוקפים שליטה מלאה על המערכת. "זה כמו חתך פתוח. היתה להם גישה לכל דבר", אמר המקור לעיתון. עוד נאמר בדיווח כי המודיעין האוסטרלי הגיע ל"מסקנה ברורה לחלוטין" כי המודיעין הסיני היה אחראי לפריצה.

רשת המחשבים הפרלמנטרית היא מערכת פנימית, לא מסווגת, הנמצאת בשימוש של המחוקקים הפדרליים, הצוות שלהם, יועצי תקשורת ויועצי אסטרטגיה.

בתוך המערכת, להאקרים הייתה גישה לדואר אלקטרוני, מסדי נתונים וכל מסמך אחר המאוחסן ברשת, נאמר בדו"ח.

הגישה איפשרה לסין להשיג הבנה מתוחכמת של הקישורים הפוליטיים, מקצועיים וחברתיים של ההנהגה האוסטרלית וכן דיונים רגישים בין מחוקקים ואנשי צוות שלהם.

התקשורת המקומית דיווחה בתחילה על הפרצה ב-2011, אולם אז האמינו כי לסוכנים הסיניים הייתה גישה רק למשך חודש.

בשנה שעברה, תאגיד שידור אוסטרלי דיווח כי האקרים סיניים גנבו את השרטוטים של מטה הריגול האוסטרלי החדש, כמו גם מידע סודי מהמחלקה לענייני חוץ ומסחר.

ממשלתו של ראש הממשלה, טוני אבוט, אסרה על שימוש במוצרי Huawei Technologies, חברת התקשורת הסינית, בפרויקט רשת הפס הרחב של המדינה (NBN) בשל דאגת אבטחת סייבר. פרויקט המוערך ב-38 מיליארד דולרים.

You might be interested also