"הסינים העתיקו מלוקהיד מרטין"

העיצוב של החמקן הסיני החדש, ה-J20, דומה באופן מפתיע לחמקן האמריקאי - הF35. מומחים אמריקאיים מעלים חשד לכך שהסינים עשו שימוש בנתונים שנגנבו ב-2007 במתקפת הסייבר שכוונה נגד לוקהיד מרטין

פעולת הריגול הקיברנטי שבוצעה לכאורה על ידי סין לפני שבע שנים (הפריצה ל-RSA ולוקהיד מרטין) נותנת אותותיה בגרסה האחרונה של המטוס החמקן החדש של סין, ה-20 –J, כך על פי גורמים רשמיים בארה"ב ואנליסטים פרטיים.

פעולת הריגול הקיברנטי הסיני נגד לוקהיד מרטין שהתקיימה ב-2007 תחת השם Operation Byzantine Hades, הייתה חלק מהתקפה רב שנתית בקנה מידה גדול שכוונה נגד ממשלות ותעשייה.

במערכת הביטחון האמריקאית אמרו כי הנתונים מההתקפה הגיעו ליחידה סינית במחוז צ'נגדו. הנתונים עברו לאחר מכן לתעשייה האווירית של סין ( AVIC ). חברה בת שלה, Chengdu Aircraft Industry Group, השתמשה בנתונים שנגנבו לצורך בניית ה-20 -J , כך אמרו גורמי ביטחון ומודיעין המכירים את הדיווחים על העברת הטכנולוגיה הלא חוקית.

גורמי ביטחון בפנטגון התנגדו בשנת 2011 למיזם משותף בין ג'נרל אלקטריק ו-AVIC מתוך חשש כי טכנולוגיית מטוס הקרב האמריקנית תופנה לתוכניות המטוסים הצבאיים של AVIC. ממשל אובמה התעלם מהחששות וקידם את ההתרופפות השיטתית של הבקרה על העברות טכנולוגיה לסין. כך לפי האתר.

למשרד של מנהל המודיעין הלאומי יש פרטים על מעורבות AVIC בהעברות נשק בלתי חוקיות ותפקידה בהשגת טכנולוגית ה-F- 35 באמצעות ריגול הקיברנטי, אמרו הבכירים .

גניבת נתוני ה-F -35 אושרה לאחר הצילומים אחרונים שהתפרסמו באתרי אינטרנט סיניים המציגים גרסה חדשה יותר של ה-20 -J . הגרסה החדשה של המטוס החמקן עברה מספר שדרוגים מאז הוצג העיצוב הראשון בשנת 2011. לדברי הפקידים, אחד השיפורים המשמעותיים ביותר של העיצוב האחרון היא מערכת מיקוד אלקטרואופטית חדשה מתחת לאף של המטוס.

בנוסף, חרירי מנוע בולטים שהוצגו בגרסה הקודמת היו מוסתרים בחדשה מתוך ניסיון לצמצם את חתימת המכ"ם של המטוס. בנוסף, ה-20 - J החדש הופיע עם ציפוי סופג מכ"ם שונה. תמונות של ה-20 - J החדש פורסמו לראשונה באינטרנט בפורומים צבאיים סיניים בינואר 17. הפנטגון חשף מוקדם יותר השנה כי מידע אודות העיצוב של מערכת ה-F- 35 הושג מהתקפות הסייבר .

הפנטגון גם אישר כי מערכות הגנה מפני טילים מסוג "פטריוט" ( PAC- 3 ) ומערכות (Terminal High Altitude Area Defense (THAAD ​​, יחד עם מערכות רבות אחרות, נמצאות בסכנה בגלל ריגול קיברנטי. יחד עם זאת, רוב הפרטים על קמפיין הריגול הקיברנטי הסיני עדיין סודיים.

עם זאת , הסינים כנראה השיגו את סודות ה-F- 35 מלוקהיד מרטין, קבלני המשנה שלה , או בעלות בריתה של ארה"ב המעורבות בתכנית הפיתוח. בעלות הברית שלקחו חלק בתכנית ה-F- 35 כוללות את בריטניה, ישראל, איטליה, אוסטרליה, קנדה, נורבגיה, דנמרק , הולנד וטורקיה.

לפי אתר wantchinatimes הקבוצה הראשונה של J-20s תתחיל בדיקות במרכז בדיקת נשק ב-Cangzhou במחוז הביי בצפון סין. המטוסים החדשים צפויים להיכנס לשירות חיל האוויר הסיני ב-2017.

You might be interested also