"הנחת העבודה - הם חיים"

חשש לחטיפה: עדכונים שוטפים

באזור חברון נמשכים החיפושים אחר שלושת הנערים, תלמידי הישיבה, הנעדרים מאז שעות הלילה של יום חמישי. החשש במערכת הביטחון הוא שהשלושה נחטפו על ידי ארגון טרור. 

כוחות גדולים של צבא עורכים סריקות במהלך היממה האחרונה במטרה לאתר את הנערים. חטיבת הצנחנים התווספה לכוחות הפועלים בשטחים. במהלך שעות הלילה בוצעו כ-20 מעצרים של פלסטינים באזור חברון, ביניהם גם של פעילי חמאס.

גורם ביטחוני בכיר אמר לכלי התקשורת כי הושגה התקדמות מסוימת בחקירה, אולם "אין אינדיקציה אם הם (הנעדרים) חיים או מתים. אנחנו הולכים לאירוע ארוך, זה לא אירוע של שעות". שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, אמר בצהריים כי לפי שעה הנחת העבודה היא שהשלושה בחיים. לפני מספר שעות הותר לפרסום שמותיהם של הנעדרים: גיל-עד שאער, בן 16 מטלמון, תלמיד ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון; נפתלי פרנקל, בן 16, תושב נוף איילון, גם הוא מישיבת "מקור חיים"; ואייל יפרח תושב אלעד בן 19, שלמד בישיבת שבי חברון.

גורם צבאי בכיר רמז הבוקר כי אירוע החטיפה עלול להימשך ימים - לפחות. "ייתכן שאנחנו לפני אירוע ארוך ומורכב מאוד שלא יימשך כמה שעות למרות כל המאמצים המושקעים".

החקירה מתמקדת בעיקר כרגע במישור המודיעיני. כוחות המודיעין הישראלי, ובעיקר השב"כ, עושים מאמצים עליונים לנסות ולאתר שבב מידע על מה שאירע לנערים במטרה להגיע אליהם. מדובר באיסוף מודיעיני באוויר וביבשה. על פי דיווחים בכלי התקשורת הרכב השרוף שנמצא באזור חברון אתמול ייתכן וקשור לאירוע.

במקביל צה"ל ביצע שתי תקיפות ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטות אמש והבוקר לעבר יישובי ישראל. בכל מקרי הירי לעבר ישראל לא היו נפגעים או נגרם נזק.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר אמש בתדרוך לכתבים כי "צה"ל כולו נחוש להביא לסיום האירוע".

הרמטכ"ל ערך הערכת מצב בחטמ"ר יהודה. צפו בתמונות

You might be interested also