ה"נחשול" - זאב בעור של כבש

חיל הים למען עסקי התיירות - בצה"ל החליטו להפחית את הנראות המאיימת של כלי השיט המלחמתיים באילת, וציידו את פלגה 915 האחראית על ביטחון המפרץ בכלי שיט תמים למראה. המטרה היא לספק ביטחון בלי להפחיד את התיירים

ספינת סיור מדגם נחשול של חיל הים. מהירות: 40 קשר | חימוש: שני מאגים 7.62 מ"מ

לוחמי זירת ים סוף שומרים על שקט תמידי בזירה, פעולים למען בטחון שוטף של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ומקיימים הלכה למעשה את היותו של החייל משפיע, מכריע ומשמעותי בשמירת הגבולות הימיים של מדינת ישראל.

זירת ים סוף, כוללת מספר כלי בט''ש - דבורות, צרעות וכן הנחשולים. פלגה 915 , אחראית על הביטחון השוטף בזירה. הפלגה אמונה על אבטחתו של נמל אילת, באזור בו גובלות בים ירדן, מצרים וערב הסעודית. לצורך שמירת השקט התמידי שקיים בזירה, לוחמי זירת ים סוף פועלים ומתאמנים באופן שוטף. באימוני הסיירת, הלוחמים מתפעלים אירועים שונים של מצבי חירום, לדוגמא: אירועי בקרת נזקים כמו פריצת שריפה בדבורה, נפילה של אדם לים, איבוד שליטה אוטומטי על ההגה ותמרון של ההגה בצורה ידנית בתוך חדר המכונות.

אימון הסיירת מתחלק לשניים. בחלק הראשון מתחרות הדבורות על מצבים אפשריים בדבורה כמו פריצת שריפה ותפעולה, הורדת סירת גומי למים, וכל זאת כמובן באווירה טובה בשיתוף כל צוות הספינה, כולל המפקד. בחלקו השני של האימון כל ספינה מבצעת סודרים שונים, כמו גרירות בין ספינה לספינה, מטווחים על פני המים, יירוט של מטרה, והתחמקות מספינה אויבת.

עם התפתחות מפרץ אילת, הוחלט למזער את נראות כלי המלחמה במפרץ על מנת שלא לפגוע בענף התיירות. על כן הוחלט לרכוש את ה"נחשול"- כלי שיט קטן בעל מראה אזרחי למדי, שלו יכולת תמרון גבוהה. גודלו ומראהו של הנחשול תורמים לשמירה על הסדר במפרץ וזאת מבלי להרתיע או להפריע ליאכטות הפוקדות את המרינה באילת, כמו גם את הנופשים שיכולים לבלות בהנאה בזכות פעילות ענפה ומוצלחת. (לחץ למידע נוסף מאתר חיל הים)

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq