המשטרה נזכרת בנופליה

משטרת ישראל ערכה את הטקס הממלכתי לזכר חללי המשטרה. המפכ"ל דנינו: "ביסוד קיומה ובטחונה של ישראל עומדת מסירות אין קץ של יקיריה שנפלו"

משטרת ישראל ערכה גם היא היום טקס ממלכתי לזכר חללי המשטרה שמספרם עומד על 1,396, כאשר מתוכם 12 חללים נפלו בשנה האחרונה.
 
בטקס הממלכתי שהתקיים בחלקת חללי משטרת-ישראל בהר הרצל בירושלים דיבר בין היתר גם המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו ואמר "במלואת 65 שנים למדינת ישראל נזכור כי ביסוד תקומתה, קיומה ובטחונה היומיומי עומדת מסירות אין קץ, גבורה ואהבת ישראל של יקיריה שנפלו. נמשיך, לאור מורשתם במאבקנו העיקש לביטחון אישי ולשלום. נפעל בעוז, בנחישות ובאמונה לבצר ולטפח את רוחה וערכיה הדמוקרטיים של החברה והמדינה".

קדיש נאמר מפיו של רס"מ רועי כהן, לוחם משמר הגבול בירושלים ובנו של רב-נגד עוזי כהן, ז"ל, ששירת כמש"ק בבסיס הדרכה של משמר הגבול ונהרג בפיגוע בקו 18 בירושלים בתאריך יב' אדר התשנ"ו 03.03.96.

בנאומו, התייחס מפכ"ל המשטרה לחלל האחרון של משטרת-ישראל "לפני ימים לא רבים ביקרתי את משפחתו של רב-סמל בכיר האני טרודי, אשר נפל אל מותו במהלך מרדף אחר פורצים. בני משפחתו סיפרו לי על שוטר, סייר שביצע את תפקידו מתוך שליחות. שהיה גאה בארגון, במדים, בשירות, על קברו הבטיח לו בנו שימשיך בדרכו, דרכו הערכית, הנחושה לשרת ולהגן על תושבי המדינה. חללי משטרת ישראל, השב"ס וכב"א כבבואתה של החברה הישראלית, מייצגים את הפסיפס החברתי במדינתנו".